Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

7 tipů, jak se obléknout do fitka

Chodíte pravidelně do fitness centra, běháte nebo jezdíte na kole? Pak je přirozené, že chcete i tam vypadat sexy a elegantně. Ovšem oblečení na sport by mělo být hlavně pohodlné a praktické. Existuje několik základních triků a tipů, které je dobré mít při nakupování na paměti. Pak můžete mít obojí – styl i pohodlnost.

Redakce Marianne | 19. 05. 2014


Nenoste, cokoli vás napadne

Módní stylisté říkají, že největší chybou je, že si lidé oblékají na sport třeba staré tepláky, pytlovité kalhoty či roztrhaná trička. Nejenže pak bude vaše cvičební morálka nízká, ale sami sebe budete vnímat velmi asexuálně, takže cvičení nebude mít takový efekt, protože nebudete dostatečně motivováni. Navíc jsou některé kusy oblečení dokonce nebezpečné – příliš volné nebo vytahané tepláky se mohou zachytit ve fitku na závaží a způsobit vám zranění.

Správný výběr kalhot

Vždy mějte na paměti, jaký typ sportovní aktivity budete dělat. Na běh se hodí něco jiného než třeba na jógu či na jízdu na kole. Tam, kde budete hodně používat nohy, jsou lepší kratší kalhoty (šortky, capri kalhoty), které jsou krátké a přiléhavé. Tím je zajištěno, že se nebudou plést nikam, kam nemají, a nikde se také nezachytí. Pro jógu nebo jiné typy cvičení, které nezahrnují kardio nebo rychlý pohyb, jsou vhodné volnější kahoty. Dávejte přednost elastickým kalhotám, protože drží tvar a jsou i pohodlné.

Topy a trička

Vrchní část oblečení volte opět podle toho, co budete vykonávat za sport, a také podle počasí. Vhodné jsou topy a trička bez rukávů, jsou mnohem pohodlnější, protože pot může‚svobodně‘ odtékat, navíc většina tělocvičen a fitness center je vytápěných, takže nehrozí, že by vám byla zima. Pokud je venku chladno, postačí lehká bunda navíc, kterou po zahřátí můžete sundat. Opět platí, že trička a topy by měly přiléhat a ‚neplandat‘, aby nebránily pohybu.

Investujte do sportovní podprsenky

Není dobré cvičit v klasické podprsence, ve které chodíte do práce. Určitě se vyplatí investovat do pořádné sportovní, která dobře drží prsa a zajistí, že vás nebudou bolet záda. Kromě toho pohled na běžící ženy bez podprsenky není nic moc.

Dobré boty

Správná obuv může z cvičení udělat buď noční můru, nebo naopak radostnou záležitost. Zejména pokud chodíte běhat. Dobře zvolená obuv, která zajišťuje podporu a odpružení, zmírní zpětný tlak a dá vám větší stabilitu. A za dobré boty nemusíte utratit majlant, dají se sehnat celkem levně (když budete vědět, kam zajít). Sledujte akční nabídky sportovních prodejen nebo zajděte do outletů.

S tmavou barvou neuděláte chybu

Samozřejmě že když jste hodně mladá a štíhlá, můžete si dovolit jakoukoli barvu, ale tmavé barvy vypadají dokonale. Jejich výhodou mimo jiné je, že v nich vypadáte štíhlejší a sexy. Kromě černé můžete nosit šedou nebo tmavě modrou. K tmavším kalhotám si ale klidně pořiďte top nebo tričko v nějaké zářivé barvě, třeba oranžovou, růžovou nebo světle fialovou.

Kvalitní materiál

Vše, v čem cvičíte, by mělo být pohodlné a prodyšné, aby materiál snadno odváděl pot, čímž se stabilizuje tělesné mikroklima. Některé materiály obsahují ionty stříbra, které zabraňují růstu bakterií, a tím omezují tělesné pachy.

Související články

Móda
Jak si sestavit letní kapsulový šatník: Kombinujte základní kousky a zaměřte se na trojici barev

Jak si sestavit letní kapsulový šatník: Kombinujte základní kousky a zaměřte se na trojici barev

Móda
Sukně a šaty nechte ve skříni: Léto 2024 ovládnou pohodlné bloomers, které si zamilujete

Sukně a šaty nechte ve skříni: Léto 2024 ovládnou pohodlné bloomers, které si zamilujete

Móda
Letní trendy 2024: Doplněk, který jsme nosili před dvaceti lety, letos uvidíme všude. Možná ho stále máte ve skříni

Letní trendy 2024: Doplněk, který jsme nosili před dvaceti lety, letos uvidíme všude. Možná ho stále máte ve skříni

Móda
Umění oblékat se originálně a šik z druhé ruky: Jak pořídit luxusní outfit za pár korun

Umění oblékat se originálně a šik z druhé ruky: Jak pořídit luxusní outfit za pár korun