Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Áčková sukně sluší všem

Pokud dumáte nad tím, který střih sukně může slušet zrovna vám, zjednodušíme vám to. Je to sukně do áčka.

Klára Mandausová | 25. 09. 2014

Opravdu, její střih je obecně nejlichotivější a vypadá dobře na každé ženě, bez ohledu na tvar postavy, velikost či věk. Má to na svědomí důmyslný tvar sukně. Velmi důležitá je ale volba její délky. Pokud zrovna neoplýváte výškou a dlouhýma nohama, určitě volte kratší variantu, jinak vám sukně bude nohy ještě zkracovat. Ženy vyšší postavy by naopak měly nosit variantu střední délky.

Letošní trend

Skvělá zpráva je, že právě áčková sukně je letošním hitem. Díky velkému návratu stylu šedesátých let se nemusíte bát, že nenajdete tu pravou, do které se zamilujete. Nosí se jak klasika, jako je například vlněná, ale velkým trendem je například varianta z kůže nebo PVC.

Jak a s čím ji nosit?

Záleží na volbě materiálu. Pokud není vyloženě superhřejivý, unosíte ji i v ostatních ročních obdobích. V zimě noste například s kašmírovým svetříkem na holé tělo nebo i s huňatějším. Elegantně bude vypadat s košilí nebo hedvábnou halenkou, ležérněji zase s jednoduchým tričkem nebo tílkem. Záleží na vás, jestli si ji posadíte přímo do pasu, nebo necháte spadnout na boky. Obě varianty vypadají dobře.