Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Barvou letošního roku je korálová. Máte ji už ve svém šatníku?

Něco mezi červenou a oranžovou, lososovou a růžovou, meruňkovou či broskvovou - tak nějak si představujeme korálovou barvu. A právě tento zářivý odstín symbolizuje letošní rok. Máme pro vás tip na devět kousků, v nichž vás jen tak někdo nepřehlédne!

Eliška Vrbová | 27. 03. 2019

Američtí odborníci z Pantone Color Institutu vyhlásili za barvu roku 2019 korálovou. To samozřejmě platí především pro módu, aktuálně v kolekcích na jaro a léto najdeme spoustu různých kousků od bot, přes kabelky až po šaty či topy v této barvě. Nicméně korálová barva má také symbolizovat naši přirozenou potřebu optimismu a touhu si hrát. Zároveň odkazuje k mořským korálům, tedy pomíjivé kráse a jedinečnosti přírody. 

I když je korálová hodně výraznou barvou, není vůbec složité ji kombinovat. Skvěle bude vypadat k jednobarevnému outfitu v podobě například černý koktejlek, které korálová kabelka, boty a náušnice krásně rozzáří. Pokud zvolíte korálové šaty, k těm už by doplňky měly být naopak tlumenější. 

Korálová výborně funguje také v kombinaci s džínovinou. Můžete obléct korálové šaty, k nim obout boty ve stejné barvě a takový outfit zkombinovat s nestárnoucí džínovou bundou. Nejvíce vám bude korálová barva slušet v létě, s opálenou kůží vypadá totiž ještě lépe a zářivěji.

V galerii se můžete inspirovat kousky v korálové barvě, které aktuálně seženete ve Fashion Arena Prague Outlet v pražských Štěrboholích.

Letos se nosí korálová!