Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Blejzr - univerzální kousek, který využijete pro každou příležitost

Blejzr neboli sako, které se povětšinou nezapíná, se hodí, když není počasí ani na krátký rukáv, ale ani na teplý svetr. Samozřejmě ho ale můžete obléct i v zimě pod kabát. Lze zkrátka využít na mnoho způsobů, proto ho určitě nenechávejte jen tak ležet ve skříni.

Eliška Vrbová | 20. 10. 2018

Černý blejzr by měl být základním kouskem vašeho šatníku. Pokud si nepotrpíte na extrémně elegantní variantu v podobě klasického saka, mohl by se vám zalíbit černý blejzr od dánské značky mbyM, kterou najdete v našem e-shopu. Blejzr je trochu delší, na zavazování a zkrátka celkově spíš nedbale elegantní. Berlínská značka Frisur nabízí něco mezi blejzrem a kabátem s koženkovou vsadkou, u kanadského Herschelu pak najdete sportovnější variantu černého blejzru.

Pokud je pro vás ale černá barva moc velká nuda, zkuste lehce pruhovaný bílý blejzr od dánské značky Ichi. Pruhovaný bílo-černo-oranžový napůl bavlněný a napůl viskózový blejzr má pak v sortimentu i německá značka Edited. Těm z vás, kterým sluší spíš modrá, se bude spíše líbit modrý blejzr s jemnými bílými pruhy od mladistvé britské značky Native Youth nebo pak delší elegantní denimový kabátek od dánského Selfhoodu.

No a protože skutečný podzim už je za dveřmi, ani podzimní barvy by neměly zůstat zkrátka. Manšestrové sako v hnědé barvě najdete opět u Native Youth, delší kabátek v teplé oranžové pak nabízí dánská značka Numph.