Přejít k hlavnímu obsahu
Móda

Čas na sluneční brýle. Který tvar je teď nejvíce trendy?

Info ikona
Oranžové brýle

Pořád doufáme, že sluncem zalité jarní dny brzy přijdou, a tak je právě teď ten nejvyšší čas poohlížet se po stylových slunečních brýlích. Trendy velí, že nejaktuálnější tvar je ten úzký obdélníkový a čím výraznější a sytější barvu brýle budou mít, tím lepší.

Eliška Vrbová | 1. 04. 2022

Možná máte trochu déjà vu a říkáte si, že tyto brýle už jste přece kdysi nosila. Ani oblasti slunečních brýlí se nevyhnula mánie kolem devadesátkových trendů, a tak jsou nyní opět v kurzu ty siluety, které možná ještě máte v šuplíku. Tehdy je nosila princezna Diana i Mariah Carey, dnes vidíme brýle obdélníkového tvaru na Kendall Jenner, Belle Hadid nebo Leonie Hanne.

Info ikona
Princezna Diana

A platí, že čím výraznější barva, tím lepší! Výjimkou proto nejsou zrcadlové oranžové, které rozzáří například krémový outfit, černé se zářivě zelenými detaily vypadají skvěle k „all black“ outfitu, bílé s černými skly jsou nestárnoucí klasika stejně jako celočerné nebo hnědé melírované. Renesanci zažívá také řetízek na brýle, který se nosí buď ve zlatém provedení, nebo v masivní barevné podobě. Kromě brýlí si na takový řetízek můžete připnout i roušku či respirátor, což se může hodit zejména při cestování.

S tak trochu retro siluetami brýlí aktuálně přichází značka, která se spojila s modelkou Hailey Bieber a vytvořila kolekci slunečních i dioptrických brýlí. Jsou v ní nadčasové kousky a úzká obdélníková silueta hraje prim v několika barevných provedeních. Při výběru slunečních brýlí nezapomeňte, že by měly hlavně správně sedět. Dobře si je vyzkoušejte a ujistěte se také o ochranném filtru. Brýle sice jsou skvělý módní doplněk, ale zároveň by měly oči i dobře chránit před UV zářením. Tak které letos vyberete vy?