Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Christian Louboutin otevřel svůj první butik v Praze

Ikonické černé lodičky s červenou podrážkou a dvanácticentimetrovým podpatkem, které Christian Louboutin navrhl pro Kate Moss, si už můžete koupit i v Praze. Na rohu ulic Široká a Pařížská se otevřel první český butik této francouzské obuvnické značky.

Eliška Vrbová | 8. 12. 2018

Ulice Široká a Pařížská vznikly v Praze na přelomu 19. a 20. století po vzoru pařížských bulvárů. Je tedy příhodné, že pařížská obuvnická značka Christian Louboutin otevřela svůj první butik v Praze právě na rohu těchto dvou ulic. Architekt Tarek Shamma promítl do interiéru butiku etnické a orientální vlivy, které má Christian Louboutin tolik v oblibě. Uvnitř butiku jsou také prvky charakteristické pro secesní domy v Široké a Pařížské ulici, jako například oblouky a nejrůznější výklenky.

Výklenky zdobí motivy rubínových a zlatých lastur ručně tkaných firmou Le Manach. Dalším prvkem je keramika představující bájnou faunu, ale také dlaždičky azulejos z Portugalska. V kultuře této země se Christian při navrhování bot hojně inspiruje. Interiéru samozřejmě dominuje pro značku tolik typická červená barva.

V první části butiku najdete dámskou kolekci od klasických lodiček přes kotníkové boty a kozačky až po tenisky. Nechybí ani večerní psaníčka, kabelky či batůžky. Aktuální kolekci charakterizuje krajka, třpytky, hroty, perličky a další zdobné prvky. V druhé části se pak nachází Louboutinova pánská kolekce, která zatím není tak známá, protože ji návrhář vytváří teprve krátce. Naopak dámským botám už se Christian věnuje téměř třicet let. Svůj úplně první butik v Paříži otevřel v roce 1991.

K botám Christian Louboutin neodmyslitelně patří dokonale hladká červená podrážka. Sám návrhář však říká, že má rád, když je podrážka trochu ochozená a odřená. Na botách je pak alespoň vidět, že je jejich majitelka či majitel opravdu nosí a neleží mu jen doma na poličce. Nejvyšší podpatek, který v butiku najdete, má patnáct centimetrů. U ikonického páru So Kate navrženého pro Kate Moss je to pak dvanáct centimerů. Christian však boty vytváří tak, aby se v nich i přes tyto závratné výšky chodilo pohodlně.