Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Čím nižší, tím lepší. Bokovky jsou opět trendem, máte je stále ve skříni?

Info ikona
bokovky

Trend, o kterém jsme si ještě donedávna mysleli, že je spolehlivě v propadlišti dějin a už se nikdy nevrátí, je oficiálně zpět. Na jaře letošního roku přišla přehlídka Miu Miu, kde měly modelky sukně a kalhoty snad ještě níž než na přelomu milénia a karty se obrátily. Nízký pas u kalhot, džínů, sukní i kraťasů je opět trendy. Jak ho nosit v roce 2022?

Eliška Vrbová | 4. 11. 2022

Outfit s bokovkami můžete pojmout ve stylu Christiny Aguilery na přelomu milénia a obléct k nim crop top, nechat vykukovat spodní prádlo a obout tenisky. Nebo se lze vydat cestou elegantnějšího pojetí a kalhoty s nízkým pasem zkombinovat s košilí, svetrem a jednoduchými mokasínami.

Džíny, kalhoty i sukně s nízkým pasem byly obrovským trendem zhruba před dvaceti lety. Když trend odezněl, tak spoustu z nás doufalo, že už se nikdy nevrátí. Ještě před pár lety bychom dali ruku do ohně za to, že vysoký a střední pas zůstane v módě už navždy. Ale to by nesměla přijít přehlídka Miu Miu na začátku letošního roku, která mánii kolem ultra mini sukní s nízkým pasem a bokových kalhot opět odstartovala.

Leonie Hanne, Caro Daur, Jeanne Damas a další světově známé módní influencerky vynesly outfity odhalující jejich vypracované postavy, protože jedním z předpokladů trendy nošení tohoto kousku je nebát se trochu odhalit oblast kolem pupíku, a bylo jasno – bokovky jsou opět společensky přijatelným oděvem a na jejich nošení není nic špatného.

Pokud vám bokovky z let minulých už neleží ve skříni, ale ráda byste je zase oblékla, poohlédněte se v obchodech po označení „low rise“, právě toto spojení značí nízký pas u kalhot. Volte rovně střižené kalhoty nebo ty, které se postupně rozšiřují. Úzkou variantu bokovek nechte na přelomu milénia, ta se prozatím nevrátila. Ale uvidíme, co přinesou fashion weeky v příštím roce.

Bokovky jsou zpět
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku