Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Čím větší, tím lepší. Už nosíte masivní sandále populární na Instagramu?

Info ikona
Sandále

Pohodlí má od dob lockdownů v módě hlavní slovo. I když už netrávíme tolik času doma, pohodlné oblečení jsme nosit nepřestali a do podpatků se nám zkrátka příliš nechce. Právě proto jsou letos v létě tolik populární masivní sandály, které už nelze na Instagramu přehlédnout. Jak je kombinovat i do elegantnějších outfitů?

Eliška Vrbová | 13. 08. 2021

Znáte ten pocit, kdy se něco stane trendem, vy si nejdřív říkáte, jak to někdo vůbec může nosit, a rázem se vám daná věc začne líbit? Tak to je přesně případ masivních sandálů, kterým se také přezdívá „dad sandals“. V loňském roce si někteří při pomyšlení na nošení sandálů, které připomínají letní obutí starších pánů, ještě ťukali na čelo. Ale po dalším roce stráveném zejména v pohodlném domácím oblečení se pohodlné sandály na vyšší podrážce, zato bez podpatků, jeví jako ideální boty do letních dnů. A když už s nimi přišly i módní domy jako Chanel a Gucci, je na čase začít tento trend brát vážně.

Mohlo by se vám líbit

I přes jejich masivní styl vypadají překvapivě dobře k letním šatům. Pořídíte je nejčastěji v černé barvě, ale jsou k mání i v béžové či bílé, sportovnější varianty pak hýří všemi možnými barvami. Nesmíme zapomenout také na legendu všech drsných sandálů, a sice ty od Dr. Martens. U těch nechybí typické obroubení žlutou nití a seženete je v černé lesklé či matné variantě nebo i v bílém provedení. Volit můžete mezi klasickou siluetou Blaire se čtyřmi pásky, šněrovacími Nartilla, Voss s překřížením nebo i na platformě či přezkovým modelem Gryphon.

Pokud se na tak drsné obutí v létě necítíte, ale ocenila byste tip na pohodlné sandály tak trochu v pánském stylu, určitě se poohlédněte po klasice u značky Birkenstock. Pantofle na první pohled připomínají zdravotnickou obuv, v kombinaci s džíny, kraťasy nebo letními šaty jsou ale nesmírně stylové. Nedávno navíc vyšla limitovaná edice sandálů Birkenstock ve spolupráci s návrhářkou Jil Sander, pro níž je typický minimalismus, v černé a krémové variantě. Ty pořídíte buď na oficiálním e-shopu Birkenstock, nebo na e-shopu s luxusní módou Mytheresa.com.

A pro které masivní sandály se rozhodnete vy? Inspirovat se můžete naším výběrem z Instagramu.

Mohlo by se vám líbit