Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Léto ve znamení žluté. Inspirujte se, jak nosit trendy barvu současnosti

Info ikona
žlutá

Žlutá je nejen barva slunce a slunečnic, ale spolu s šedou také barva letošního roku. A kdy jindy než v létě je ideální příležitost ji nosit. Světlý odstín žluté se stal trendem číslo jedna a my máme tipy, jak žluté kousky kombinovat a také, kde je pořídit.

Eliška Vrbová | 5. 08. 2021

Už vás nebaví tón v tónu sladěné béžové outfity nebo klasická kombinace černé a bílé a chtěla byste letní šatník oživit trochou barev? Jedna možnost je sáhnout po výrazných sytých odstínech modré, růžové či zelené, ale pokud podobně výrazné barvy nejsou nic pro vás, možná vás potěší aktuální trend světle žluté, která evokuje kůru žlutého melounu, ale i barvu vanilkové zmrzliny.

Tento světlý odstín skvěle funguje v kombinaci s bílou, ale i se světlým denimem, jedním z tipů na váš letní outfit tak může být bílé tričko, džínové šortky a světle žluté sako. Outfit v podobě žlutého kalhotového kostýmu je také jednou z variant, pokud ale chcete look žlutou barvou oživit jen trochu, vsaďte na doplňky.

Mohlo by se vám líbit

Žluté kabelky či pantoflíčky seženete hned u několika značek a asi nemusíme připomínat, že právě teď v obchodech stále probíhají letní výprodeje. Rozhodně se ale vyplatí zavítat i do second handů, móda se, jak známo, neustále vrací, a tak můžete i mezi staršími kousky z druhé ruky narazit na oblečení podle nejaktuálnějších trendů.

Světle žlutou ideálně kombinujte s dalšími světlými barvami, například s černou by došlo až k přílišnému kontrastu a dojem černo-žluté vosy vytvářet nechcete. Efektní kombinaci vytvoříte spolu s dalšími pastelovými barvami, jako je mentolová, lila nebo blankytně modrá. Jak světle žluté kousky nosit a kde je pořídit se dozvíte v následujících galeriích. 

Inspirace z ulice
Kam pro kousky v barvě žlutého melounu
Mohlo by se vám líbit