Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Co nosíte v kabelce?


Patříte mezi volnomyšlenkářky, které i přes den vyrazí s titěrnou kabelkou, nebo ve své obří tašce nosíte tíhu celého světa? Na to a mnohé další jsme se zeptali několika českých žen.

Redakce Marianne | 20. 11. 2012

Muži nad osudovým vztahem něžného pokolení a jejich věrných následovnic, kabelek, nevěřícně kroutí hlavou. A opravdu – jako by mezi ní a námi byla nějaká neviditelná pupeční šňůra, která nám nedovoluje ji za žádných okolností nechat doma. Většina z nás si dokáže spíše představit, že do ulic vyrazí bez kabátu než bez tohoto oblíbeného doplňku. Co vlastně toto magické pouto vytváří?

První láska

Většina z nás si pamatuje na tu první. Dostala jste ji od své maminky, zdědila po starší sestře, nebo jste si na ni pracně vydělala na studentské brigádě? Ať tak, či onak první kabelka s sebou vždy nese příslib dospělosti a samostatného života. Možná právě proto malé holčičky dnes baží po růžové kabelce Hello Kitty, do které by ukryly všechny své poklady. Třicetiletá Věra zavzpomínala na svoji první brašnu: „Když mi bylo asi třináct, byly v kurzu minibatůžky, které se nosily místo kabelek. Kdo je neměl, byl úplně out. Moje teta z Prahy mi jeden takový batůžek přivezla a nadělala jsem s ním hodně parády. Vůbec jsme je s kamarádkami nesundávaly a chodily jsme s nimi úplně všude. Není tedy divu, že jim kluci ze třídy říkali trochu posměvačně klíště," směje se tmavovláska z Ostravy.

02_Depositphotos_1382739_s

Bez ní ani ránu!

Hlavním důvodem, proč se bez své věrné kamarádky nedokážeme obejít, je praktická stránka věci. Pánové, kam bychom asi všechny ty své (ne)zbytné propriety daly? Dnešní moderní ženě již ke štěstí nestačí klíče od bytu, peněženka a doklady, které máte více či méně elegantně zastrkané po kapsách! Potřebujeme místo pro mobil (nejdříve se všechny vlivem pokroku zmenšovaly a dnes se díky svým mnoha funkcím opět zvětšují), knihu na cestu do práce, notebook, lahev s vodou, deodorant, parfém, případně ještě pro plenky a plyšového medvěda libovolného rozměru... A jako zcela zásadní se jeví existence takzvané šminktaštičky, s jejíž pomocí několikrát za den rychle zkontrolujeme svůj bezchybný vzhled.

03_Depositphotos_13704947_s

Vaše vychytávky: Co ještě nosíte v kabelce?

„Pracuji v kanceláři s klimatizací, vždy si proto do kabelky přihodím termální vodu ve spreji, abych nebyla večer vysušená jako švestka. Jsem schopná doma klidně zapomenout i mobil, ale tenhle můj zlepšovák nikoli," prozrazuje Kristýna z Prahy.

Michaela z Olomouce: „Mám ráda velké tašky, jejich problémem ale je, že jsou jako černá díra. To, co tam hodím, pak nemůžu najít. Naučila jsem se proto s sebou nosit drobné taštičky na zip, do kterých si třídím maličkosti, které vytahuji několikrát za den. Mám tak alespoň přehled o tom, co kde mám."

„Ráda používám sypký pudr, ale už několikrát se mi vysypal v kabelce. Raději proto nosím matující papírové ubrousky, které mi prokážou úplně stejnou službu," říká osmadvacetiletá Alena z Plzně.

Martina z Děčína: „Jsem velkou milovnicí psaníček. Jejich jedinou vadou na kráse je, že se toho do nich příliš nevejde. Mám proto speciálně na večírky pořízenou sadu kosmetických miniatur, které se dají uskladnit i do té nejmenší kabelky."

04_Depositphotos_8114928_xs

Osobní strážce

Nelze opomenou ani fakt, že některé ženy se s kabelkou zkrátka cítí bezpečněji, to je ostatně i případ dvaatřicetileté Ivy ze Žďáru nad Sázavou: „Bez kabelky se cítím nesvá. Najednou nevím, kam s rukama, a připadám si tak nějak nechráněná. Většinou totiž nosím velké tašky, u kterých mívám pocit, že se za ně můžu schovat. Často zapomínám i deštník, tak když zaprší, kabelku zvednu nad hlavu a rychle přeběhnu někam pod střechu."

Patříte-li také mezi milovnice kabelek, zkuste jednu z nich vyhrát v naší Velké vánoční soutěži . Dnes hrajeme o kvalitní kabelky značky Kipling z e-shopu www.stilago.cz.

Související články

Móda
Jak si sestavit letní kapsulový šatník: Kombinujte základní kousky a zaměřte se na trojici barev

Jak si sestavit letní kapsulový šatník: Kombinujte základní kousky a zaměřte se na trojici barev

Móda
Sukně a šaty nechte ve skříni: Léto 2024 ovládnou pohodlné bloomers, které si zamilujete

Sukně a šaty nechte ve skříni: Léto 2024 ovládnou pohodlné bloomers, které si zamilujete

Móda
Letní trendy 2024: Doplněk, který jsme nosili před dvaceti lety, letos uvidíme všude. Možná ho stále máte ve skříni

Letní trendy 2024: Doplněk, který jsme nosili před dvaceti lety, letos uvidíme všude. Možná ho stále máte ve skříni

Móda
Umění oblékat se originálně a šik z druhé ruky: Jak pořídit luxusní outfit za pár korun

Umění oblékat se originálně a šik z druhé ruky: Jak pořídit luxusní outfit za pár korun