Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Dejte vale vánočním svetrům! Letošní zima patří nadčasovým kardiganům

Info ikona
Kardigan

Máte ve skříni vánoční svetr à la Bridget Jones? Hádáme, že si ho obléknete jednou, maximálně dvakrát, a to během největšího vánočního veselí. Pokud tedy pokukujete po příjemné pletenině, zkuste protentokrát upřednostnit kardigan. Zahřeje, udělá parádu, a navíc ho můžete nosit celou zimu. A to se vyplatí!

Existují dva typy lidí – milovníci vánočních svetrů a odpůrci vánočních svetrů. Ať už se řadíte do jakékoliv skupiny, pravděpodobně se shodneme, že vánoční svetr je specifický kousek, který člověk oblékne jenom párkrát za zimu, respektive Vánoce. A pokud člověk přihlédne k ceně vánočního svetru, pak je skoro škoda, že většinu roku leží na dně šatní skříně. I proto si můžete všimnout, že v letošním roce visí na štendrech v obchodech pletené kardigany, které jsou skvělou alternativou pro všechny, kteří svým outfitem chtějí ladit s vánoční atmosférou, a zároveň nemají náladu na typické vánoční svetry. 

Přijde vám, že kardigany jsou „nudné“ kousky, které s Vánoci nemají pranic společného? Pak se zkuste v obchodech poohlédnout po třpytivých kardiganech! Geniální kompromis, díky kterému zazáříte na vánočním večírku, předvánoční seanci s kamarádkami i během vánoční procházky se svařákem v ruce. Navíc, třpyt nikdy nevyjde z módy, a tak si můžete být jistí, že kardigan propletený třpytivou nití unosíte častěji než klasický vánoční svetr.

Krok vedle neuděláte ani s kardiganem ve vánočních barvách, tedy v zelené, bílé nebo červené. Navíc můžete vybírat i z mnoha materiálů a střihů. Pokud se chcete v kardiganu cítit jako v bavlnce, pořiďte si vlněný nebo kašmírový kousek. Následně stačí, když si pod kardigan obléknete spodní košilku, sáhnete po padnoucích džínách nebo kalhotách, a rázem je stylový outfit na světě.

Mohlo by se vám líbit