Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Jak nosit tenisky v létě? Obujte pohodlí k šatům, sukním i šortkám

Info ikona
Tenisky k šatům

V létě obouváme spíš pantoflíčky nebo sandálky, a tak tenisky často zůstávají zavřené v botníku. A to je škoda! I v létě se s těmito nejpohodlnějšími botami na světě dá vymyslet spoustu outfitů, a tak by byla chyba svoji teniskovou sbírku nevynosit. Jak tenisky v létě stylově kombinovat?

Eliška Vrbová | 17. 08. 2022

Ještě před pár lety by vás možná ani nenapadlo si k sukni nebo šatům nazout tenisky, a navíc s opravdu masivní podrážkou a ve výrazných barvách. Obuvnický svět se ale i s přičinením pandemie změnil k nepoznání a při výběru bot na celé čáře vyhrává především pohodlí. Proto jsou tenisky nejrůznějších značek, stylů, barev a tvarů tolik populární. Nazout je totiž dnes už můžete opravdu úplně ke všemu. Elegantní šaty? Sako? Šortky, kalhotový kostým nebo sukně? Vůbec žádný problém. Ačkoliv jsou tenisky původně sportovní obuv, nosí se k jakémukoliv outfitu.

Nazujte tenisky i v létě

Pokud zvolíte spíš delší šaty či sukni ke kotníkům nebo do půlky lýtek, vybírejte mezi masivnějšími teniskami s vyšší podrážkou, které vám opticky tolik nezkrátí nohy. Obecně nyní u tenisek platí čím barevnější, tím lepší. K jednoduchým bílým šatům tak můžete obout třeba model se zelenými, oranžovými či žlutými detaily, k béžovým šatům červeno-modro-bílý model a podobně.

Osvědčenou klasikou jsou ale pochopitelně bílé tenisky. U těch je důležité, aby byly stále co možná nejvíce čisté. Je to poměrně výzva, ale se správnými čistícími přípravky to bude o něco jednodušší. Také nezapomeňte čas od času vyprat tkaničky, protože právě na těch se prach a špína často drží. U kožených modelů je pravidelná péče obzvlášť důležitá, ale pokud si pořídíte například plátěné Converse nebo Vans, měla byste je také udržovat pokud možno v čistotě.

Mohlo by se vám líbit

A jaké jsou teď vůbec nejpopulárnější modely tenisek? Po dvaceti letech se vrací trendy z doby narození generace Z, a tak jsou zpátky na výsluní tenisky New Balance, a to zásadní model 990, populární 327, další modely jako 550, 530 a spolu s nimi i 2002r, který je inspirován původním modelem 2002MR. 

„Sneakers světu sice už delší dobu vládne Nike, ale lidé si postupně hledají i další retro modely běžeckých tenisek, kterými by ozvláštnili svůj šatník. A právě značka New Balance je poslední měsíce díky své estetice čím dál oblíbenější. Jejich běžecké modely působí svěže, často jsou v neutrálních barvách, které se dobře kombinují se zbytkem outfitu, a hlavně jsou neuvěřitelně pohodlné,“ vysvětluje Daniel Klíma, kurátor z teniskového vyhledávače FlexDog.cz. Velký prostor svým historickým siluetám dává ale také zmíněná značka Nike. Stejně jako vloni zazářil model Dunk, letos dostává prostor ikonický model Air Max 1, který letos slaví 35 let od svého vzniku.

Mohlo by se vám líbit