Přejít k hlavnímu obsahu
Móda

Jak nosit vysoké podpatky bez bolesti?

Zatímco boty na vysokém podpatku milujeme, bez bolesti z jejich nošení bychom se klidně obešli. Jsou součástí spousty ženských botníků. Bohužel ale ve většině z nich začnou nohy bolet už po hodině, co je máme na sobě. Říká se, že pro krásu se musí něco vydržet. Nemusí! Jde to i pohodlně.

Karolína Peřinová | 26. 04. 2018

Máme několik tipů, jak se vyvarovat bolesti nohou z vysokých podpatků. Ale známe to asi všechny, někdy je láska ke krásným botám silnější, takže v nich statečně strávíme celý den i když jsou zatraceně nepohodlné.

1. Ujistěte se, že máte správnou velikost

Častou chybou při výběru bot je jejich špatná velikost. Velikost i tvar nohy se během života, ba jen patrně, mění. Až budete v obchodě s botami, změřte si tam nohu.

2. Zjistěte, jaký máte typ chodidla

Máte ploché chodidlo nebo vysoký oblouk? Namočte si chodidlo a položte ho na čistý papír. Podle velikosti obtisku zjistíte, jaký tvar chodila máte. Ten vám pak napoví, proč vás nohy v podpatcích tak bolí.

3. Čím širší podpatek, tím lépe

Vyhněte se tenkým podpatkům, kvůli kterým noha neustále kolísá. Občas si je outfit vyžaduje, protože zkrátka vypadájí líp. V případě, že jsou součástí vašeho každodenního dress codu, raději zvažte jejich výměnu za boty s širšími podpatky. Uleví se vám i vašim chodidlům.

4. Pohodlí si žádá vyšší podrážku

Tenká podrážka vždy způsobuje bolest přední části chodidla. Pořiďte si boty s vyšší podrážkou, nejlépe gumovou, nebo na platformě. Zmírní to tlak na nohu a vy tak v podpatcích můžete protancovat třeba celou noc.

5. Dejte si pauzu

Během dne dopřejte nohám trochu odpočinku. Ve vhodné chvíli si boty zujte a protáhněte kotníky.

6. Čím víc bota obklopuje vaši nohu, tím lépe

Nejčastěji volte boty, které vám co nejvíce zakryjí, tím pádem i zafixují, kotník.

7. Vyzkoušejte vložky do bot

Dnes už díkybohu existuje spása pro všechny milovnice vysokých podpatků. Gelové nebo silikonové vložky bojují proti bolesti nohou. Díky nim je noha v botě pevnější, takže chodilo nesklouzává tolik dopředu. Ušetří vám to spoustu zalepování odřenin a puchýřů na prstech.