Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Kolekce, kterou milujeme my i příroda: H&M Conscious Exclusive 2018

Kolekce, kterou milujeme my i příroda: H&M Conscious Exclusive 2018

Módní značka H&M upozorňuje ve své nové kolekci Conscious Exclusive 2018 na nutnost vytvářet udržitelnou a eticky nekonflitní módu a dokazuje, že i z recyklovatelných materiálů se dá udělat něco překrásného a jedinečného

Veronika Hong | 5. 04. 2018

Módní průmysl neustále roste a čím dál tím více výrobců oblečení si uvědomuje dopad své činosti na životní prostředí. Stále častěji se skloňuje označení “udržitelná móda” (sustainable fashion), jejíž produkce nezatěžuje životní prostředí a bere ohled také na etické aspekty tohoto procesu. 

Švédská módní značka H&M si před necelými sedmi lety dala za cíl přejít do roku 2030 pouze na udržitelné materiály. A tak se zrodila kolekce H&M Conscious.

h
Zdroj: H&M

V sedmé edici kolekce Conscious Exclusive 2018, najdete doplňky vyrobené z recyklovaných stojanů na svíčky a oblečení z materiálů, jako je organické plátno, organická bavlna, organické hedvábí, materiál TENCEL™ a recyklovaný polyester. Letos H&M nově představila další eco-friendly materiály - recyklované stříbro a ECONYL® - vlákno vyrobené z rozložených rybářských sítí a jiného nylonového odpadu. 

Inspirací pro tuto kolekci byl tvůrčí domov švédských umělců Karin a Carla Lassonových. Ruční tapisérie a výšivky vytvořené Karin, její láska k zahradě a kontrastní prvky v pokojích v jejich domě přenesl tým návrhářů H&M v dechberoucí květované žakáry, abstraktní výšivky a potisky. 

h
Zdroj: H&M

„Použití dvou nových udržitelných materiálů v kolekci je nesmírně vzrušující. Vytvořením úchvatné krajky z materiálu ECONYL® a překrásných šperků z recyklovaného stříbra totiž dál posouváme hranice udržitelné módy. Velmi příznačné v tomto ohledu bylo i dílo Karin Larssonové, protože její stylizované motivy, odvážné kompozice a použití barev po celém domě předstihly dobu. Byla opravdu silná žena, a právě tohoto ducha jsme vyjádřili,“  říká Ann-Sofie Johansson, kreativní poradkyně v H&M.

Ambasadorkou kampaně je supermodelka Christy Turlington společně s Giedré Dukauskaité a Aamito Lagum.

Kampaň k uvedení kolekce H&M Conscious Exclusive 2018

„Od chvíle, kdy jsem se o této kolekci dozvěděla, jsem byla skutečně ohromena tím, co představuje, a stejně působivé jsou i návrhy. Móda a udržitelnost už nejsou pojmy, které si protiřečí. Myslím, že opětovné používání a recyklace jsou v oblasti módy důležitou iniciativou. To, že se z recyklovaných materiálů vyrábějí tak trendy designy, je skutečně inspirující,“ říká Christy Turlington.

Ústředními kousky jsou bílé dlouhé šaty bez rukávů z materiálu ECONYL® s výšivkou z biobavlny a zelené dlouhé šaty z květovaného metalického žakáru z recyklovaného polyesteru. Charakteristickým prvkem černého kalhotového kostýmu z květovaného žakáru je zase otevřený rozparek na zadním dílu saka a zkrácené zvonové kalhoty, které tomuto modelu dodávají současný ráz. Celkovou barevnou paletu tvoří zelená, bílá a černá se stopami pastelově modré a pudrově růžové. K doplňkům patří jemné, a přesto výrazné šperky s tulipánovými motivy z recyklovaného stříbra, elegantní saténové pantofle z recyklovaného polyesteru, překrásné šály s potiskem ze směsi materiálu TENCEL™ a jemná měšcová kabelka zdobená recyklovanými plastovými korálky a flitry.

Vyberte si z kolekce Conscious Exclusive 2018

Úchvatná a udržitelná kolekce Conscious Exclusive 2018 bude k dostání od 19. dubna 2018 ve vybraných prodejnách H&M po celém světě a online na hm.com.

ČTĚTE TAKÉ: Zorka Hejdová a Renata Langmannová pro H&M a Marianne: Jak probíhalo focení nové jarní kolekce