Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Kolekce, kterou milujeme my i příroda: H&M Conscious Exclusive 2018

Módní značka H&M upozorňuje ve své nové kolekci Conscious Exclusive 2018 na nutnost vytvářet udržitelnou a eticky nekonflitní módu a dokazuje, že i z recyklovatelných materiálů se dá udělat něco překrásného a jedinečného

Veronika Hong | 5. 04. 2018

Módní průmysl neustále roste a čím dál tím více výrobců oblečení si uvědomuje dopad své činosti na životní prostředí. Stále častěji se skloňuje označení “udržitelná móda” (sustainable fashion), jejíž produkce nezatěžuje životní prostředí a bere ohled také na etické aspekty tohoto procesu. 

Švédská módní značka H&M si před necelými sedmi lety dala za cíl přejít do roku 2030 pouze na udržitelné materiály. A tak se zrodila kolekce H&M Conscious.

h
Zdroj: H&M

V sedmé edici kolekce Conscious Exclusive 2018, najdete doplňky vyrobené z recyklovaných stojanů na svíčky a oblečení z materiálů, jako je organické plátno, organická bavlna, organické hedvábí, materiál TENCEL™ a recyklovaný polyester. Letos H&M nově představila další eco-friendly materiály - recyklované stříbro a ECONYL® - vlákno vyrobené z rozložených rybářských sítí a jiného nylonového odpadu. 

Inspirací pro tuto kolekci byl tvůrčí domov švédských umělců Karin a Carla Lassonových. Ruční tapisérie a výšivky vytvořené Karin, její láska k zahradě a kontrastní prvky v pokojích v jejich domě přenesl tým návrhářů H&M v dechberoucí květované žakáry, abstraktní výšivky a potisky. 

h
Zdroj: H&M

„Použití dvou nových udržitelných materiálů v kolekci je nesmírně vzrušující. Vytvořením úchvatné krajky z materiálu ECONYL® a překrásných šperků z recyklovaného stříbra totiž dál posouváme hranice udržitelné módy. Velmi příznačné v tomto ohledu bylo i dílo Karin Larssonové, protože její stylizované motivy, odvážné kompozice a použití barev po celém domě předstihly dobu. Byla opravdu silná žena, a právě tohoto ducha jsme vyjádřili,“  říká Ann-Sofie Johansson, kreativní poradkyně v H&M.

Ambasadorkou kampaně je supermodelka Christy Turlington společně s Giedré Dukauskaité a Aamito Lagum.

Kampaň k uvedení kolekce H&M Conscious Exclusive 2018

„Od chvíle, kdy jsem se o této kolekci dozvěděla, jsem byla skutečně ohromena tím, co představuje, a stejně působivé jsou i návrhy. Móda a udržitelnost už nejsou pojmy, které si protiřečí. Myslím, že opětovné používání a recyklace jsou v oblasti módy důležitou iniciativou. To, že se z recyklovaných materiálů vyrábějí tak trendy designy, je skutečně inspirující,“ říká Christy Turlington.

Ústředními kousky jsou bílé dlouhé šaty bez rukávů z materiálu ECONYL® s výšivkou z biobavlny a zelené dlouhé šaty z květovaného metalického žakáru z recyklovaného polyesteru. Charakteristickým prvkem černého kalhotového kostýmu z květovaného žakáru je zase otevřený rozparek na zadním dílu saka a zkrácené zvonové kalhoty, které tomuto modelu dodávají současný ráz. Celkovou barevnou paletu tvoří zelená, bílá a černá se stopami pastelově modré a pudrově růžové. K doplňkům patří jemné, a přesto výrazné šperky s tulipánovými motivy z recyklovaného stříbra, elegantní saténové pantofle z recyklovaného polyesteru, překrásné šály s potiskem ze směsi materiálu TENCEL™ a jemná měšcová kabelka zdobená recyklovanými plastovými korálky a flitry.

Vyberte si z kolekce Conscious Exclusive 2018

Úchvatná a udržitelná kolekce Conscious Exclusive 2018 bude k dostání od 19. dubna 2018 ve vybraných prodejnách H&M po celém světě a online na hm.com.

ČTĚTE TAKÉ: Zorka Hejdová a Renata Langmannová pro H&M a Marianne: Jak probíhalo focení nové jarní kolekce

Související články

Móda
Tipy na trendy festivalové outfity, které nezruinují vaši peněženku

Tipy na trendy festivalové outfity, které nezruinují vaši peněženku

Móda
Nebojte se trochu odhalit: Dlouhé halenky dejte stranou, léto 2024 ovládnou stylové crop topy

Nebojte se trochu odhalit: Dlouhé halenky dejte stranou, léto 2024 ovládnou stylové crop topy

Móda
Jana Plodková a její nejkrásnější modely z červeného koberce. Těšíme se na to, v čem se na KVIFF předvede letos

Jana Plodková a její nejkrásnější modely z červeného koberce. Těšíme se na to, v čem se na KVIFF předvede letos

Móda
7 trendů, bez kterých se letos v létě neobejdete: Dáte šanci nenáviděným kalhotám, nebo nejmilovanějším botám?

7 trendů, bez kterých se letos v létě neobejdete: Dáte šanci nenáviděným kalhotám, nebo nejmilovanějším botám?