Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Lidovky jsou in

Naše šatníky těžko odolávají návalu etnomódy, která se na nás valí z obchodních domů. Ani tato sezona nebude poslední, kdy budeme schovávat etnokousky na další rok.

Redakce Marianne | 16. 07. 2013

Přitom etnostyl je skutečně široký pojem. O to víc si můžete vybírat a tříbit vlastní pojetí. Méně či více slavní módní návrháři hledají inspiraci ve vlastních kořenech. Myslíte si, že se tento pramen někdy vyčerpá? Zatím to tak nevypadá.

Slovenské tango

Návrhářka Slavomíra Vlasová se ve své kolekci inspirovala slovenským krojem. Použila výšivku na pánských kalhotách a zakomponovala ji do dámských šatů se širokou sukní. Černá barva na bílém podkladu dává vyniknout všem detailům výšivky. Jednoduchá barevná kombinace je pak doplněná zajímavou ozdobou do vlasů.

vlasova Screen_shot_2013-07-15_at_13.16.31

Slavný Sláva

Světoznámý návrhář Sláva Zajcev (Slava Zaitsev), jehož tvorba už v době Sovětského svazu dolétla daleko za hranice přísných soudruhů, se už několikrát ve své tvorbě obracel k tradičnímu zdobenému oděvu. V jeho tvorbě najdete inspiraci východními národy, on však vytvořil svůj osobitý styl plný barev a doplňků, jako jsou válenky, vysoké boty, kožešinové čepice se šátky a podobně. Prý je to velmi pohodlné.

zaitsev

Chorvatské naděje

Před několika měsíci proběhla v Chorvatsku soutěž Ethno Fashion Designs of Croatia o nejlepší modely inspirované regiony Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Maďarsko, Rakousko, Srbsko. Objevily se vrchní díly napodobující otunčici, což je kabátek v pase úzký a v bocích nařasený, tradiční vlněné výšivky, výšivky zlatou nití a podobně.

Lidovky jsou in