Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Módní fenomén: KIMONO

Už zítra začíná krátká výstava japonských vintage kimon! Chcete se kimona naučit správně vázat? Seznámit se zevrubně s japonskou kimonovou kulturou? My ano, a tak se na tuhle akci moc těšíme!

Kimono je tradiční japonský oděv. V jeho dlouhé historii některé období vyčnívají, jde především o období Taišó a Šówa, které se datuje do dvacátých a třicátých let dvacátého století a jeho hlavní inspirací byla evropská moderna a styl art deco. Právě tehdy vzniklo mnoho nekonvenčních designů kimon, pro které je typická volnost výrazu a barevnost. Některé modely můžete vidět v rámci intekaktivní krátké výstavy v showroomu Luciela Taschen, jejíž součástí je také prodej kimonových doplňků. 
 
Workshop s profesionálkou
Na workshopu se seznámíte s Kumie Holý, vizážistkou a stylistskou, která působí v Japonsku u filmových produkcí a v televizních reklamách. Ke kimonové kultuře měla vždy blízko, její babička profesionálně ručně šila kimona a její matka byla profesionáln kimonovou stylistkou. I Kumie kimona obléká a specializuje se zejména na modernistické retro kusy z 20. a 30. let 20. století. 
 
Kdy: od 21.-24. září 
Kde: SHWRM Luciela Taschen, Petrská 10, Praha 1
Informace: facebook