Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Módní hit list Petry Hřebíčkové: „Oblečení neumím třídit a vyhazovat.“

Info ikona
Petra Hřebíčková

Herečku a trojnásobnou mámu můžete momentálně vidět na obrazovkách České televize v minisérii Pozadí událostí režiséra Jana Hřebejka. Co má Petra Hřebíčková (42) v šatníku, kde nejraději nakupuje a který trend ji vyděsil?

Eliška Vrbová | 19. 09. 2022

Jaký je váš ideální outfit na léto?

Vzdušné šaty s kapsami.

Jaké máte ráda značky a kde nejraději nakupujete?

Mám velmi ráda značku Massimo Dutti, z těch obvyklejších obchodů H&M, někdy Attrattivo, teď jsem si pořídila rifle GAS a jsem moc spokojená. Ráda nakupuji i v menších lokálních obchůdcích, třeba v Dejvicích v Dalu woman store.

Nakupujete radši online, nebo v kamenných obchodech?

V klasických obchodech, kde si můžu oblečení rovnou vyzkoušet, ale na to potřebuji klid. Ten nemívám, tak jsem vděčná i za možnost online nákupu. Tam ale hrozí, že naklikám spoustu oblečení na vyzkoušení a pak se mi to nechce vracet. (smích)

Módní oblíbenci Petry Hřebíčkové

Změnilo vám mateřství pohled na módu?

Moc ne. Styl oblékání se lehce mění věkem, ne tím, že mám děti. Tedy, jedna věc je nová – trvám striktně na kapsách. Bez těch se neobejdu.

Co je klíčový kousek vašeho šatníku?

Kožené kotníkové zavazovací boty, černé a béžové. Z oblečení je to bílá košile.

Cítím se dobře v šatech i v pánských košilích. Ráda styly střídám podle nálady.

Máte v šatníku kousky spojené s příběhy?

Ano, spoustu. Mám i oblečení získané z filmových rolí. Kostýmní výtvarnice holt ví, kam sáhnout, a tak se stává, že si některou věc tak oblíbím, že si ji po natáčení odkoupím. Jsou to hezké vzpomínky. Potom jsou svršky, které mi připomenou příležitost, na kterou jsem si je koupila, nebo člověka, se kterým jsem je vybírala. Oblečení neumím třídit a vyhazovat. Mám třeba přes dvacet let starý kalhotový kostým, který mi šila moje babička na starém šlapacím stroji. Dokonalá práce. Pořád sedí, a teď je i stylový. Ještě před pěti lety bych ho na sebe nevzala, teď nastal jeho čas.

Který trend vás momentálně nejvíc baví?

Pozvolný návrat devadesátek, jehož příchod mě zprvu spíš vyděsil. Teď si ho užívám, je to móda mého mládí, člověk se rád vrátí. Ale pořád je tam spousta šílených módních vzpomínek, které se venku zhmotňují a při kterých se otřepu.

Bez čeho nevyjdete z domu?

Bez toho, co nejde vidět.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku