Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Nebojte se výrazných vzorů! Frčí op-art!

Šedesátky jsou opět na výslunní. Alespoň co se výrazných potisků týká. Inspirujte se na přehlídkových molech a ulovte si alespoň jeden trendy kousek v duchu nesmrtelného op-artu!

Redakce Marianne | 9. 05. 2013

Umělecká bohéma šedesátých let minulého století a módní tvůrci měli k sobě opravdu blízko. Jak jinak si totiž vysvětlit to, že prakticky ihned po tom, co Victor Vasarely představil svoje opticky klamavé umění, dostalo díky módě třetí rozměr. Ulice byly najednou plné popových motivů a oblečení s bláznivými psychedelickými vzory. Nejvíce to však op-artu sluší ve společnosti černé a bílé barvy. Ostatně i umělci hlásící se k op-artu si tuto klasickou kombinaci oblíbili nejvíce.

vasarely3413

Victor Vasarely

Zajímavé hříčky na téma inspirace tímto uměním jste si letos mohli prohlédnout na nejedné přehlídce velkých návrhářských jmen. Raf Simons pro Dior představil ucelenou kolekci, která kromě romantických šifonových rób a mistrně ušitých kostýmů a kabátů obsahovala i jednoznačný odkaz na op-art. Podobně se ke své inspiraci postavili i Marc Jacobs či Alexandre Herchcovitch, nebo návrhářské duo Noon By Noor.

Alexandre_Herchcovitch_Marc_Jacobs

Alexandre Herchcovitch (vlevo) a Marc Jacobs (uprostřed a vpravo)

Podívejte se do galerie a uvidíte nejen exkluzivní modely od návrhářů, ale také kousky, které si právě teď můžete pořídit v obchodech!

Nebojte se výrazných vzorů! Frčí op-art!