Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Nejšílenější módní přehlídka tohoto roku? Rick Owens ověsil modelky „lidskými“ doplňky!

Americký návrhář Rick Owens je synonymem úžasných kožených bundiček, ale také velmi kontroverzních módních přehlídek – určitě si vzpomenete na jeho letošní pánskou kolekci, kdy vyslal na molo modely s odhalenými penisy…

Při jeho včerejší dámské přehlídce na pařížském fashion weeku však opět spadly přítomným návštěvníkům brady. Modelky nejprve předváděly modely v neutrálních barvách s rafinovanými střihy, nicméně po chvíli došlo na doplňky – a těmi tentokrát nebyly kabelky, batůžky či psaníčka, ale opět modelky – zavěšené na záda, balancující hlavou dolů, přivázané popruhy k tělu předvádějící kolegyně.

Jakkoli přehlídka působila znepokojivě, návrhář se prý inspiroval poutem mezi ženami: mateřstvím, sesterstvím a přátelstvím. „Ženy nosící ženy, ženy, které se stávají ženami, ženy podporující ženy. Popruhy mohou být omezující, ale zde jsou použité ve smyslu chování v náruči,“ vysvětlil Rick Owens svou vizi. Přesto jeho prezentace zanechala řadu otázek, z nichž nejčastěji zaznívá, nakolik jde vůbec ještě o módu.

Nejšílenější módní přehlídka tohoto roku? Rick Owens ověsil modelky „lidskými“ doplňky!