Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Představujeme české návrhářky IV: Jindra Jansová

Její minimalistické modely jste mohli zaznamenat na letošním Designbloku a Dreft Fashion Weeku, v rámci kterého dokonce získala ocenění pro mladé české návrháře do třiceti let. Nechte se její tvorbou okouzlit i vy!

Redakce Marianne | 18. 12. 2012

Křehká melancholie Jindřiných modelů vystupuje v rámci české módy z řady. Přesto však získala hned několik prestižních ocenění (například Excelentní studentský design nebo již zmíněný Dreft Black Card), které této absolventce Vysoké školy uměleckoprůmyslové věstí zářivou budoucnost.1246866993_5744_p

Mladá návrhářka na sebe poprvé upozornila před třemi lety projektem Reflexe tradic, který byl součástí projektu Czech Bene Fashion 09 prezentovaného v Českém centru v New Yorku. Její modely z vrstvené látky byly inspirovány spodničkami lidových krojů. Použila pro ně tradiční techniku skládání spodnic a kladení jednotlivých vrstev na sebe. Výsledkem byly objemné šaty, které si však zachovaly žádoucí lehkost a pohyb.

Jejího talentu si brzy povšimly i významné obchodní značky, a tak netrvalo dlouho, a začala spolupracovat například s českým módním domem Pietro Filipi a multibrandovým obchodem Simple Concepjansova9t Store.

Do soutěže Dreft Fashion Weeku se Jindra nominovala svou kolekcí Basic, kterou pro ni nafotil talentovaný Jan Grombiřík. Jedná se vlastně o závěrečnou práci, kterou Jindra absolvovala ateliér Designu oděvu a obuvi na VŠUP pod vedením Liběny Rochové.

Již na první pohled je v této kolekci, ve které si designérka vystačila jen s černou, bílou a šedou barvou, patrná inspirace pánským šatníkem a jeho elementárními prvky, jako jsou kabát, kalhoty a vesta. Zároveň se však Jindře povedlo v těchto rozměrných modelech vyzdvihnout i křehkost ženství. Velmi sympatické je, že všechny modely z této řady byly navrhovány navzdory trendům a s touhou po nadčasovosti. Nutno říci, že se tento úmysl mladé návrhářce opravdu povedl!

Zejména černý kabát s bílou podšívkou působí jako archetypální kus šatníku, který si dokážeme velmi dobře představit hned v několika časových obdobích, budoucnost nevyjímaje. Co se týká materiálového provedení, Jindra neomylně sáhla k přírodním materiálům, které jsou stejně jako její ideály věčné. Mezi nimi je například vlna, bavlna a len.

Prohlédněte si modely Jindry Jansové v naší fotogalerii a řekněte nám, co si o nich myslíte!

Představujeme české návrhářky IV: Jindra Jansová