Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Rozlučte se s černými kozačkami. Nyní jsou trendy krémové „holínky“

Info ikona
Krémové boty

V zimě často saháme spíš po tmavých barvách a na ty světlé většinou zapomínáme. Jedním z největších trendů letošního podzimu a zimy jsou ale krémové kotníkové nebo i vyšší boty připomínající holínky. Jejich poznávacím znamením je také pěkně masivní podrážka. Jak kombinovat takzvané „cream boots“?

Eliška Vrbová | 3. 01. 2022

K džínům nebo koženkovým kalhotám budou ideální, nemusíte se ale bát je obout i k elegantnějšímu kousku, jako jsou svetrové šaty. Možná si říkáte, že vám bude pěkná zima – černé silonky se ke krémovému ladění moc nehodí a ty obyčejné tělové zase nezahřejí. I taková módní zapeklitost ale má řešení. Vyzkoušejte hřejivé punčocháče či legíny v podobném odstínu, jako jsou boty nebo šaty. Ty s příměsí kašmíru koupíte třeba v obchodech Calzedonia a je jisté, že zima si na vás jen tak nepřijde.

Info ikona
Boty

Krémové boty se aktuálně nosí hned v několika různých variantách. Seženete jak šněrovací modely podobné klasickým „martenskám“, tak i boty, o nichž byste si možná ještě před pár lety myslela, že jde o holínky na zahradu. Pokud si vyberete variantu s černou podrážkou a pružnou částí kolem kotníku ve stylu chelsea bot, pak se vůbec nemusíte bát kombinace s černými silonkami nebo kalhotami. Pokud jde o celokrémový model, černé se radši vyhněte, zbytečně by vám taková kontrastní kombinace rozdělovala nohy na několik částí a tím pádem přidávala pár kilo.

Info ikona
Boty

Sázkou na jistotu bude ladění tón v tónu, kdy ke krémovým botám můžete vzít například hnědé kalhoty a béžovou bundu či kabát. U kabelky vsaďte buď na už trochu staromilské ladění do stejného odstínu k botám, nebo můžete outfit rozbít sytou barvou, jako je třeba zelená či oranžová. A to samé platí o kabátu! Pokud už vás neutrální tóny béžové, černé či šedé nebaví, oblečte zářivě zelený či žlutý kabát a právě krémovým párem bot tuto odvážnou barvu krásně utlumíte.

Mohlo by se vám líbit