Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Sametová revoluce v šatníku: Proč letos v zimě potřebujete sametové šaty?

Info ikona
Samet

Vánoční večírky, štědrovečerní veselí i silvestrovské trachtace! Pokud už začínáte pokukovat po slavnostním outfitu, který můžete vynést do společnosti kolegů i blízké rodiny, pak svou pozornost zaměřte na samet. Právě sametové šaty jsou ideálním kouskem, který vás po celý prosinec nenechá ve štychu.

Už dávno neplatí, že se (před)vánoční čas nese ve znamení křiklavých outfitů, které připomínají vánoční stromeček plný blyštivých ozdobiček. Naopak, slavnostní atmosféru lze navodit i mnohem sofistikovanějšími modely, například sametovými šaty! O přednostech sametu nemusíme dlouze hovořit. Nejenže tento materiál vypadá luxusně, ale především se nemačká. Navíc vás sametové šaty skvěle ochladí, což oceníte především na vánočním večírku plném lidí.

V aktuálních kolekcích naleznete sametové šaty v mnoha provedeních. Pokud chcete nadčasové šaty, pak se vyplatí sáhnout po dlouhých sametových šatech, které sahají až na podlahu. Následně je stačí doplnit o lodičky na podpatku a výrazné šperky. Krásně vypadají i krátké sametové šaty se špagetovými ramínky nebo „zavinovací“ šaty s dlouhým rukávem.

Zamotat hlavu vám může také výběr vhodné barvy. Černá je bezesporu klasika, která nezklame, avšak dejte šanci i vínovému sametu nebo šatům v tmavě zeleném provedení. Věřte, že s těmito kousky vánoční atmosféru dokonale podtrhnete.

Mohlo by se vám líbit

Tipy na outfity, ve kterých roztančíte i ten nejnudnější vánoční večírek

Ač to tak venku rozhodně nevypadá, za měsíc a půl tu máme Vánoce. A to znamená jediné - nastává období vánočních večírků, ať už firemních či těch s přáteli, a samozřejmě s tím spojené vymýšlení stylových outfitů. Vybrali jsme ty nejtřpytivější šaty, sukně a topy, které jsou pro outfity na vánoční večírky jako stvořené.
marianne.cz
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Oblečte se do peříček! Máme tipy na nejkrásnější kousky na sezonu plesů a večírků

Doba promýšlení outfitů na vánoční večírky a plesy je tu. Pochlubte se (cizím) peřím, je to jeden z nejvýraznějších trendů sezony.
marianne.cz