Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

5 trendů, které letos milují stylové Francouzky i Skandinávky. V čem spočívá jejich kouzlo?

Rok 2024 je velmi plodný na jedinečné módní trendy. Proto je třeba se zorientovat v tom, co se vyplatí následovat, a co je lepší přenechat jiným. A kdo to ví lépe než stylové Francouzky a Skandinávky, které jsou elegantní, šik a okouzlující za každé situace a přitom působí, jako by to byla jejich přirozenost? Zjistěte, na které trendy nedají právě teď dopustit, a díky tomu je bude brzy nosit celá Evropa.

O Evropankách je známé, že moc dobře vědí, jak se oblékat. Platí to především pro Francouzkyženy ze Skandinávie, kterými se vyplatí nechat se inspirovat. Především vkus Pařížanek je jedinečný svou nenuceností. Díky této schopnosti vždy vypadají perfektně, stylově, nadčasově a zároveň vytvářejí pocit, jako by na sebe "jen něco rychle hodily". Je to um, kterého by chtěla dosáhnout snad každá žena. Pokud k takovým patříte i vy, zpozorněte. Přinášíme vám pět letošních trendů, které si Francouzsky a ženy z dalších módních evropských metropolí zamilovaly, protože dokonale splňují výše zmíněný účel.

Mohlo by se vám líbit

Francouzky a jejich tajemství krásy: Méně je více

O Francouzkách se říká, že mají nejen vytříbený módní vkus, ale navíc vypadají za každých okolností perfektně. Jaké je tajemství jejich krásy? A na které produkty nedají Francouzky dopustit?
marianne.cz

Módní návrat do 90. a nultých let

Abyste působila stejně nenuceně jako stylové ženy z evropských metropolí módy, zaměřte se na vzdušné siluety, zářivé barvy a lehké látky. Tím dáte jasně najevo, že léto je tady a vy ho přijímáte s otevřenou náručí. Další zásadou letošních trendů je napodobování módy z 90. let a přelomu milénia. Například všechny ženy momentálně pobíhají po Paříži v hranatých sandálkách, které jsme si mohli naplno užít v prvních sériích seriálu Sex ve městě, kdy je Carrie nesundala téměř z nohou. Podobně nenápadných trendů si ale stylové Francouzky a Skandinávky oblíbily víc. My pro vás vybrali pětici nejzásadnějších, kterými nejlépe vyjádříte, že i vy jste nenuceně šarmantní a přirozeně okouzlující.

1. Průsvitné šaty

V létě všichni ocení lehké materiály, takže průsvitné šaty, případně modely z tenkého úpletu, jsou letos v celé Evropě must-have. Nic nevyjádří nenucenost tak dobře jako jednoduché a pohodlné kousky vlající v příjemném větru.

2. Detaily růží

Už loni se růže v módě vyskytovaly v nejrůznějších formách a podobách. A letos opět rozkvétají v celé své kráse. Mohou se objevit jako brože, náhrdelníky či detaily na šatech nebo topech.

3. Sytě červená

Barva vášně se mezi trendy vrací pravidelně, ovšem pokaždé v jiných tónech. Francouzsky letos nedají dopustit na odstín pálivého chilli. Na této červené je něco přitažlivého, sexy a zároveň nenuceného.

4. Hranaté sandálky

Ať žije rok 1999, kdy Carrie Bradshaw pobíhala po New Yorku a hledala Pana Božského. Tehdy po něm pátrala právě v takových botách. Uběhlo 25 let a máme je zpět. Když zvolíte ty s rozkošnými detaily (například v podobě mašlí), budete vypadat úžasně.

5. Topy bez ramínek

Ještě chvíli zůstaňme v módní minulosti. Tílka bez ramínek, která má možná ještě spousta z nás na dně skříně, můžete opět bez obav vytáhnout. Skvěle se hodí k vašim oblíbeným džínám, šortkám, nebo trendy denimovým sukním.

Podívejte se, kde seženete Francouzkami a Skadinávkami milované trendy pro rok 2024.
Zdroj článku

Související články

Móda
Věra Zajfertová, majitelka obchodu s luxusní vintage módou: Proč se vyplatí investovat do kvalitního kousku z minulosti?

Věra Zajfertová, majitelka obchodu s luxusní vintage módou: Proč se vyplatí investovat do kvalitního kousku z minulosti?

Móda
Na vysokých podpatcích ladně a bez bolesti. Díky pár trikům budete pobíhat po městě jako Carrie Bradshaw

Na vysokých podpatcích ladně a bez bolesti. Díky pár trikům budete pobíhat po městě jako Carrie Bradshaw

Móda
Letní trendy 2024: Nejlepší klobouky a čepice, které vás stylově ochrání před sluncem

Letní trendy 2024: Nejlepší klobouky a čepice, které vás stylově ochrání před sluncem

Móda
Co na sebe na svatbu? Máme tipy na elegantní a stylové outfity pro svatební hosty

Co na sebe na svatbu? Máme tipy na elegantní a stylové outfity pro svatební hosty