Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Šatník plný barev. Zářivá saka jsou největším trendem z Instagramu

Info ikona
barevná saka

S přicházejícím létem čím dál tím častěji saháme po barevných outfitech a černé kabáty necháváme zase na zimu. Pokud jsou barvy něco pro vás, rozhodně si oblíbíte i nejnovější trend, který už stihly obléknout ty největší módní hvězdy z Instagramu. Už nosíte neonová saka v barvách zvýrazňovačů?

Eliška Vrbová | 19. 05. 2021

Dost bylo neutrálních béžových outfitů sladěných tón v tónu, černých sak a kabátů nebo celočerných outfitů, ke kterým se v chladnějších měsících často uchylujeme. Léto pomalu, ale jistě přichází, a tak je nejvyšší čas se inspirovat pořádně barevnými outfity!

Své o tom ví i Jonathan Anderson, kreativní ředitel Loewe a zakladatel své značky JW Anderson, který chtěl na letošní podzim a zimu představit kolekci, která se ponese v duchu barev a dobré nálady. Protože šedi a špatných zpráv už jsme si v posledním roce užili až dost. A tak vznikla kolekce plná sytých barev, vzorů a nápadných doplňků, které jsou pro někoho možná až příliš extravagantní, ale v té správné kombinaci třeba i se střídmějšími kousky z konfekce mohou působit nesmírně stylově.

Ale protože do podzimu je ještě spoustu častu, hvězdy Instagramu jsou opět napřed a trend zářivých sak nosí už teď. Naprostými přebornicemi v kombinování blejzrů v barvách zvýrazňovačů jsou influencerky Emili Sindlev a Leonie Hanne. Možná si myslíte, že modrá a oranžová se společně zkrátka nenosí. Ale právě Emili Sindlev vám dokáže, že pro ni žádná pravidla o kombinování barev zkrátka neplatí. Leonie Hanne zase dokazuje, že neonově žluté nebo zelené sako vypadá naprosto skvěle v kombinaci s neutrálními tóny.

Možná vás napadne, že takové zářivé sako nemůžete vůbec unosit a bude těžké ho kombinovat. Ale představte si například klasický outfit v podobě bílého trička a modrých džínů. K takové kombinaci se zářivě oranžové, růžové, žluté, zelené nebo modré sako hodí naprosto skvěle a celý look hezky oživí. A vůbec se nemusíte bát ani barevných doplňků! Dámy v následující galerii jsou toho důkazem. Po které barvě saka nakonec sáhnete vy?

Zářivá inspirace
Mohlo by se vám líbit