Přejít k hlavnímu obsahu
Móda

Srdcervoucí důvod proč princezna Diana přestala nosit Chanel

Princezna Diana byla milující matka, oblíbená členka královské rodiny a také módní ikona. Během života oblékala jeden ikonický outfit za druhým a měla silný vztah k předním módním značkám, jako je Jimmy Choo nebo Christian Dior. Je však značka, ve které bychom princeznu často očekávali oblečenou, ona ji ale naopak přestala zcela nosit. Proč?

Chanel a Diana jsou velkou součástí módní historie. Bohužel se objevil důvod, který způsobil, že značku princezna nesnesla. Během návštěvy Austrálie v roce 1996 se svěřila návrháři Jaysonovi Brundsonovi, že si nemůže obout boty značky Chanel, protože jí logo ve tvaru dvou písmen „C“ připomíná Camillu a Charlese.

Ještě během manželství Charlese a Diany měl princ aféru s jeho nynější manželkou Camillou. V roce 1996 se oblíbený královský pár rozvedl. I přesto, že byli odloučeni již čtyři roky, Diana vztah mezi Camillou a Charlesem těžce nesla. To vedlo právě k vyřazení značky z jejího šatníku. V minulosti Chanel oblékla několikrát a i když za to značka vůbec nemůže, její logo Dianě připomínalo jedno z nejtěžších období v jejím krátkém životě.

V galerii se můžete podívat jak jí to v Chanelu slušelo. To však bylo v době, kdy to pro ni ještě byla oblíbená módní značka a ne připomínka rozpadu manželství.