Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Trend, který milovala Diana a nosí ho i Kate. Kohoutí stopa je zpět!

Info ikona
Kohoutí stopa

Zapátrejte v šatníku a vytáhněte z něho kousky, pro které je charakteristická kohoutí stopa. Vzor, který dál světu Christian Dior, totiž hlásí návrat.

Eliška Vrbová | 25. 01. 2023

Málokdo ví, že s černobílým vzorem v 50. letech nepřišla legendární Coco Chanel, nýbrž její hlavní konkurent Christian Dior. Kabátky, sukně a kostýmky s kohoutí stopou se staly symbolem Diorova „new looku“ a dnes už můžeme pouze hádat, jestli od něj Coco vzor okoukala, nebo zda ho objevila po vlastní ose nezávisle na něm.

Pied-de-poule, nebo houndstooth?

A jak je to vlastně se samotným pojmenováním vzoru? Pokud byste sako se vzorem kohoutí stopy sháněla v Paříži, ptejte se po pied-de-poule, význam je stejný jako u nás. V anglofonním prostředí se ovšem vzor jmenuje úplně jinak, houndstooth, tedy něco jako „psí zub“. Než se ale zapletete do všemožných pojmenování černobílého vzoru, zkuste po kouscích zapátrat u sebe v šatníku. Kohoutí stopa je totiž přesně ten typ trendu, který se napříč dekádami úspěšně vrací, aby pak opět na pár let zmizel.

Kohoutí stopa i pro princezny

Kohoutí stopa je na vzestupu, a tak si ji samozřejmě oblíbily i hvězdy francouzského streetstylu. A trendy udávající britská princezna Kate už před čtyřmi lety dokázala, že kohoutí stopa zdaleka nemusí být jenom černobílá, když na královské cestě po Skandinávii zazářila v červenobílých šatech s kohoutí stopou od návrhářky Catherine Walker. Nejeden pamětník tehdy se slzou v oku zavzpomínal na Dianu, která nosila sako Moschino v obdobném stylu v 90. letech.

Jak nosit kohoutí stopu?
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku