Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Trendy široké džíny: 3 způsoby, jak je nosit

Info ikona
Široké džíny

V posledních letech se stávají stále populárnějšími široké kalhoty s vysokým pasem a nyní došlo i na džíny. Dají se přitom nosit na mnoho způsobů.

Tereza Čaladi | 2. 09. 2023

Je zajímavé, jak se na základě toho, jaké džíny se zrovna nosí, dá označit konkrétní éra. Pro 70. léta jsou typické zvonáče a s nimi spojená ikonická Jane Birkin, pro devadesátky skejťácký styl s nízkým pasem a pro počátek tisíciletí jednoznačně skinny džíny na tělo. V současnosti je to tak trochu mix všeho starého, ale zároveň i nového. Základem jsou ovšem široké nohavice.

Mohlo by se vám líbit

Druhy širokých džín a jak je nosit

Existuje velké množství džín a i velké množství konkrétně širokých džín. V současnosti začínají být opět trendy dlouhé bokové džíny, které sahají až na zem; vedle nich klasické zvonáče a hodně se nosí i džíny střihu culotte, které mají rozšířené néhavice po celé délce. A k tomu všemu džíny nemusí být nutně modré.

Pokud vás džíny sice zaujaly, ale nevíte, kam byste si je vzaly či jak je kombinovat, máme pro vás tři tipy:

  • ležérní styl

Široké džíny jsou pro ležérní (či v angličtině „casual“) styl ideální. Myslíme tím, že si je můžete vzít do práce, do města, když jdete pro děti do školky či do školy...zkrátka kam se vám to hodí a přitom se chcete cítit hezky. K tomu jsou podle nás ideální právě poslední zmiňované culotte džíny s vysokým pasem a s širokými nohavicemi, které jsou podobné zvonáčům. Doporučujeme nosit ve světlejší modré. Můžete si k nim vzít bílé tričko a bílé kecky, nebo tílko, balerínky a lehkou bundičku. Nemusíte přitom zůstat u modré barvy, zvolit můžete i třeba krémové či hnědé, které jsou už tak trochu podzimní. A jakmile podzim přijde, budou tyto džíny se svetrem ideální!

  • elegantní styl

Stejný střih lze přitom nosit i elegantně. Stačí si k džínám vzít boty na podpatku a halenku či tílko a sako. Pro tento styl jsou přitom kromě tmavě modrých vhodné i bílé či černé džíny.

  • pohodlný styl

Ačkoliv výše zmiňované džíny jsou příjemné na nošení, pod pohodlným (v angličtině „comfy“) stylem si představujeme volné džíny z 90. let. Ty jsou obvykle dlouhé a bokové. Nosí se přitom s crop topem, ale dá se k nim vzít i klasické tričko s krátkým či dlouhým rukávem. Doporučili bychom nějaké na tělo, vzhledem k tomu, že kalhoty jsou samy o sobě dost volné. A outfit doladíte teniskami.

Inspirujte se, jak široké džíny nosit a kde je pořídit
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku