Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Už máte podzimní šaty? Vybrali jsme 12 stylových šatů, které vám budou slušet

Info ikona
šaty

Zatímco v letních měsících upřednostňujeme volné šaty, během podzimu automaticky saháme po dlouhých kalhotách a džínách. Přitom stylové šaty z příjemných materiálů můžeme obléknout i na podzim.

Začátek září sice teplotě připomíná spíše léto, avšak chladnější podzimní dny co nevidět přijdou. V takové chvíli ale nemusíte sáhnout po svých oblíbených černých kalhotách nebo modrých džínách. Naopak, podzim přímo volá po vrstvení a hře s různorodými kousky. A pokud na tuto hru chcete přistoupit, pořiďte si jeden ze základních kousků šatníku – podzimní šaty.

Mohlo by se vám líbit

Podzimní šaty pro každý typ postavy

Dobrou zprávou je, že volné podzimní šaty budou slušet ženám s velikostí XS i XL. Důležité je pouze to, abyste si vybrala správnou délku šatů, a zároveň chytře pracovala se samotným vrstvením. Jedině tak docílíte toho, že vám další vrstvy nebudou přidávat zbytečné kilogramy navíc. „Při vrstvení vždy vrstvěte těžší materiály na ty lehčí, nikdy naopak. Na výraznější partie neoblékejte mohutné materiály a aplikace, ty objemnost ještě umocní,“ radí Barbora Havlíková, stylistka Modivo. Pomocnou ruku vám můžou podat také doplňky. Například pokud máte typ postavy připomínající hrušku, zvýrazněte pas pomocí koženého pásku.

Podzimní šaty: zářivé, nebo tlumené barvy?

Přemýšlíte, jakou barvu podzimních šatů zvolit? Přiznáváme, že najít odpověď není jednoduché. I když k podzimu neodmyslitelně patří šaty v hnědé, hořčicové, šedé nebo tmavě zelené barvě, během letošního podzimu neuděláte chybu ani s červenou barvou. „Ano, za velký barevný trend podzimu 2023 považujeme červenou barvu,“ potvrzuje Barbora Havlíková.

Sázkou na jistotu jsou naopak úpletové šaty v černé barvě. Pokud se rozhodnete pro tuto nadčasovou klasiku, buďte kreativní při výběru doplňků a dalších vrstev. „Celočerný outfit složený jenom z pleteniny, bude působit nudně a ploše. Kombinujte kůži s pleteninou a krajkou nebo saténové šaty s huňatými svetry. Jednoduše řečeno hrajte si s různými materiály a jejich strukturou,“ doplňuje Havlíková.

Inspirace na podzimní šaty

Kam pro podzimní šaty?

Pokud hledáte nadčasové podzimní šaty, které vám v šatníku vydrží dlouhé roky, pak si prohlédněte podzimní kolekci značky Esprit nebo s.Oliver. Dlouhé podzimní šaty v neutrálních barvách za velmi přijatelnou cenu nabízí také značky F&F nebo Marks & Spencer. Při výběru se zaměřte také na materiál, ze kterého jsou šaty vyrobeny. Příjemně se budete cítit v šatech z merino vlny nebo kašmíru, případně kašmírové směsi. Takové kousky objevíte u švédské značky H&M

Na lov podzimních šatů se můžete vydat od 15. do 17. září, kdy po celé České a Slovenské republice probíhají Dny Marianne. Více informací o Dnech Marianne a slevových akcích najdete zde.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku