Přejít k hlavnímu obsahu
Móda

Vydejte se online na úchvatnou výstavu Dior: Designer of Dreams

Chybí vám chození do galerií a muzeí? Kulturní život se pravděpodobně částečně obnoví až v květnu, ale vy se na některé výstavy můžete vypravit už teď, z pohodlí domova. Jednou z nich je i dechberoucí výstava s názvem Designer of Dreams, která mapuje kolekce francouzského módního domu Dior.

Eliška Vrbová | 16. 04. 2020

Výstavu módní dům Dior nejdříve uvedl v roce 2017 v pařížském Musée des Arts Décoratifs a poté ve Victoria and Albert muzeu v Londýně. Na obou místech výstava, která zobrazuje sedmdesátiletou historii Dioru od počátků po druhé světové válce až po současnost, sklidila obrovský úspěch. Nechybí éra ikonického "New Looku" Christiana Diora, ale také významné kolekce dalších kreativních ředitelů, jako Yves Saint-Laurenta, Johna Galliana, Rafa Simonse či současné Marie Grazie Chiuri.

Nyní můžete tuto obsáhlou výstavu zhlédnout online přímo na YouTube kanálu značky Christian Dior. Hodinové video zobrazuje virtuální prohlídku výstavy, ale také zákulisí příprav. Kurátoři Florence Müller a Olivier Gabet popisují, jak celou výstavu dávali dohromady, vybírali výjimečné modely a fotografie z archivu, objevovali originální skici Christiana Diora a nacházeli vhodné doplňky. Na Instagramu Dior navíc postupně zveřejňuje nejzajímavější modely, které byly na výstavě k vidění. 

cover

MARIANNE AŽ DO SCHRÁNKY S POŠTOVNÝM ZDARMA

Pokud to není nezbytně nutné, nevycházejte v současné době ze svých domovů - a to ani pro nové číslo Marianne. Časopis Marianne si totiž můžete, bez nutnosti platit poštovné, objednat až domů. Více informací se dozvíte zde.