Přejít k hlavnímu obsahu
Móda

Vzhůru na plovárnu! Stylové plavky pro všechny typy postav

Info ikona
Plavky

Letní teploty zničehonic vstoupily do našich životů a poukázaly na část šatníku, které jsme se nejméně půl roku nedotkly. Ano, řeč je o plavkách. Pokud nejste spokojená s loňským modelem, nebo jenom chcete rozšířit garderobu o nové kousky, vzhůru na nákupy!

Vybrat plavky, které vám padnou na první dobrou, je um. Proto si dejte s výběrem plavek doopravdy záležet a najděte kousky, u kterých nebudete dělat kompromisy. I když máte v hlavě například představu krásných bikin, možná v obchodě zjistíte, že se lépe cítíte v plavkách jednodílných. Pomíjivé jsou také módní trendy, které leckdy balancují na hraně vkusnosti.

Do našeho plavkového manuálu jsme proto zařadily nositelné plavkové trendy, u kterých lze předpokládat, že se na piedestalu oblíbenosti udrží také v následujícím roce. Je libo plavky s netradiční texturou, výraznými potisky, nebo dáte přednost plavkám ve sportovním stylu? A pokud si na aktuální trendy nepotrpíte, nezbývá nic jiného, než vsadit na nesmrtelnou klasiku!

1. Textura

Žebrované, prošívané, tkané nebo z jiskřivého lurexu! Zdá se, že aktuálním plavkovým kolekcím vládnou netradiční textury, které ozvláštní jinak jednobarevné plavky. Po plavkách se zajímavou strukturou se podívejte například v Tezenis, kde najdete také plavky se žabičkováním. Naopak ženy, které chtějí na pláži nebo u bazénu doslova zazářit, potěší plavky z materiálu s efektem mokrého vzhledu, které objevíte v „shiny“ sérii právě od Tezenis.

2. Průstřihy

Průstřihy sem, průstřihy tam. Letošní léto patří plavkám, které na neobvyklých místech poodhalují opálenou pokožku. Odvážnější z vás můžou sáhnout po jednodílných plavkách s průstřihy nad boky, naopak konzervativní ženy potěší plavky s jemným průstřihem u výstřihu. Pokud patříte do druhé skupiny žen, poohlédněte se po plavkové kolekci značky Oysho, která si s průstřihy poradila vkusně a stylově.

3. Potisky a vzory

Jenom sotva bychom v paměti našli sezónu, kdy plavky s potiskem nebyly v kurzu. Po velké květinové revoluci se letos o slovo hlásí spíše geometrické vzory a psychadelické potisky. To ale neznamená, že v plavkách s drobnými květinami, vzorem džungle nebo puntíky budete out. Vybírejte ale pečlivě, protože některé vzory můžou zbytečně přidávat na váze.

Z módy nevyšly ani plavky se svislými pruhy, které naopak postavu krásně prodlouží. Plavky s geometrickými vzory naleznete například u značky F&F. Naopak plavky s drobnými potisky hledejte u Astratexu či značky Marks & Spencer. V tomto ohledu vás potěší také česká módní scéna v čele se značkou Plove. Jednodílné plavky Basic Flora Lilac a Basic Flora Blue vznikly ve spolupráci s českou ilustrátorkou Veronikou Zacharovou a jsou inspirovány přírodou a květinami.

4. Sportovní kousky

Jednodílné plavky jsou evergreenem, který taktéž nikdy nevyjde z módy. V tomto roce se ale do popředí zájmu dostávají jednodílné plavky sportovního stylu. Ne, nemusíte nutně obléknout plavky s logem sportovních značek. Bohatě postačí, když dáte šanci jednodílným plavkám, u kterých je náznak sportovního elementu, například výstřih se zipem. Pokud jste sportovkyně tělem i duší, pak vás potěší, že čím dál tím více značek nabízí také stylové plavky, které jsou vhodné například na surfing nebo paddleboarding.

5. Nesmrtelná klasika

Známe to všechny, občas máme z trendů natolik zamotanou hlavu, že nakonec stejně skončíme u stojanu s jednobarevnými plavkami. Jak už bylo zmíněno v úvodu, u nesmrtelné klasiky můžeme experimentovat se střihy a hledat kousky, které nám doopravdy sedí. Dejte si tu práci a kombinujte jednotlivé díly tak, abyste se u vody cítila sama sebou. Inspiraci na nesmrtelnou klasiku můžete čerpat u Astratexu, F&F nebo Reserved.