Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Vzhůru na plovárnu! Stylové plavky pro všechny typy postav

Letní teploty zničehonic vstoupily do našich životů a poukázaly na část šatníku, které jsme se nejméně půl roku nedotkly. Ano, řeč je o plavkách. Pokud nejste spokojená s loňským modelem, nebo jenom chcete rozšířit garderobu o nové kousky, vzhůru na nákupy!

Vybrat plavky, které vám padnou na první dobrou, je um. Proto si dejte s výběrem plavek doopravdy záležet a najděte kousky, u kterých nebudete dělat kompromisy. I když máte v hlavě například představu krásných bikin, možná v obchodě zjistíte, že se lépe cítíte v plavkách jednodílných. Pomíjivé jsou také módní trendy, které leckdy balancují na hraně vkusnosti.

Do našeho plavkového manuálu jsme proto zařadily nositelné plavkové trendy, u kterých lze předpokládat, že se na piedestalu oblíbenosti udrží také v následujícím roce. Je libo plavky s netradiční texturou, výraznými potisky, nebo dáte přednost plavkám ve sportovním stylu? A pokud si na aktuální trendy nepotrpíte, nezbývá nic jiného, než vsadit na nesmrtelnou klasiku!

1. Textura

Žebrované, prošívané, tkané nebo z jiskřivého lurexu! Zdá se, že aktuálním plavkovým kolekcím vládnou netradiční textury, které ozvláštní jinak jednobarevné plavky. Po plavkách se zajímavou strukturou se podívejte například v Tezenis, kde najdete také plavky se žabičkováním. Naopak ženy, které chtějí na pláži nebo u bazénu doslova zazářit, potěší plavky z materiálu s efektem mokrého vzhledu, které objevíte v „shiny“ sérii právě od Tezenis.

V hlavní roli textura

2. Průstřihy

Průstřihy sem, průstřihy tam. Letošní léto patří plavkám, které na neobvyklých místech poodhalují opálenou pokožku. Odvážnější z vás můžou sáhnout po jednodílných plavkách s průstřihy nad boky, naopak konzervativní ženy potěší plavky s jemným průstřihem u výstřihu. Pokud patříte do druhé skupiny žen, poohlédněte se po plavkové kolekci značky Oysho, která si s průstřihy poradila vkusně a stylově.

Na vlně průstřihů

3. Potisky a vzory

Jenom sotva bychom v paměti našli sezónu, kdy plavky s potiskem nebyly v kurzu. Po velké květinové revoluci se letos o slovo hlásí spíše geometrické vzory a psychadelické potisky. To ale neznamená, že v plavkách s drobnými květinami, vzorem džungle nebo puntíky budete out. Vybírejte ale pečlivě, protože některé vzory můžou zbytečně přidávat na váze.

Z módy nevyšly ani plavky se svislými pruhy, které naopak postavu krásně prodlouží. Plavky s geometrickými vzory naleznete například u značky F&F. Naopak plavky s drobnými potisky hledejte u Astratexu či značky Marks & Spencer. V tomto ohledu vás potěší také česká módní scéna v čele se značkou Plove. Jednodílné plavky Basic Flora Lilac a Basic Flora Blue vznikly ve spolupráci s českou ilustrátorkou Veronikou Zacharovou a jsou inspirovány přírodou a květinami.

Bez postisku ani krok

4. Sportovní kousky

Jednodílné plavky jsou evergreenem, který taktéž nikdy nevyjde z módy. V tomto roce se ale do popředí zájmu dostávají jednodílné plavky sportovního stylu. Ne, nemusíte nutně obléknout plavky s logem sportovních značek. Bohatě postačí, když dáte šanci jednodílným plavkám, u kterých je náznak sportovního elementu, například výstřih se zipem. Pokud jste sportovkyně tělem i duší, pak vás potěší, že čím dál tím více značek nabízí také stylové plavky, které jsou vhodné například na surfing nebo paddleboarding.

Sportem ku zdraví

5. Nesmrtelná klasika

Známe to všechny, občas máme z trendů natolik zamotanou hlavu, že nakonec stejně skončíme u stojanu s jednobarevnými plavkami. Jak už bylo zmíněno v úvodu, u nesmrtelné klasiky můžeme experimentovat se střihy a hledat kousky, které nám doopravdy sedí. Dejte si tu práci a kombinujte jednotlivé díly tak, abyste se u vody cítila sama sebou. Inspiraci na nesmrtelnou klasiku můžete čerpat u Astratexu, F&F nebo Reserved.

V jednoduchosti je krása

Související články

Móda
Na vysokých podpatcích ladně a bez bolesti. Díky pár trikům budete pobíhat po městě jako Carrie Bradshaw

Na vysokých podpatcích ladně a bez bolesti. Díky pár trikům budete pobíhat po městě jako Carrie Bradshaw

Móda
Letní trendy 2024: Nejlepší klobouky a čepice, které vás stylově ochrání před sluncem

Letní trendy 2024: Nejlepší klobouky a čepice, které vás stylově ochrání před sluncem

Móda
Co na sebe na svatbu? Máme tipy na elegantní a stylové outfity pro svatební hosty

Co na sebe na svatbu? Máme tipy na elegantní a stylové outfity pro svatební hosty

Móda
Nejlepší outfity léta 2024 pro milovnice minimalismu: Snadno je napodobíte a ještě ušetříte

Nejlepší outfity léta 2024 pro milovnice minimalismu: Snadno je napodobíte a ještě ušetříte