Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rodina a děti

Nejen Charles a Diana! Královské páry, jejichž manželství skončilo rozvodem

Královská svatba ještě není zárukou spokojeného manželství. Své o tom ví i princ Charles, který v manželském svazku s princeznou Dianou strávil patnáct let. Pravdou ale zůstává, že princ Charles není jediným urozeným mužem, jehož manželství nemělo happy end.

Princ Charles a princezna Diana

„V tomto manželství jsme byli tři, takže bylo trochu přeplněné,“ řekla princezna Diana v rozhovoru, který 20. listopadu 1995 vstoupil do dějin. Lady Di v otevřeném interview s novinářem Martinem Bashirem promluvila o krachu manželství s princem Charlesem, které trvalo patnáct let.

Nutno dodat, že onou „třetí“ osobou byla Camilla Parker Bowles, první láska prince Charlese. Budoucí britský král ale na manželský svazek nezanevřel, a tak osm let po rozvodu s Dianou požádal o ruku právě Camillu Parker Bowles.

Info ikona
Rozvod

Princezna Anne a Mark Phillips

Zdá se, že princezna Anne a Mark Phillps „opisovali“ od prince Charese a Diany. Jejich manželství totiž skončilo ve stejný rok jako manželství Charlese. Přesto je důležité říci, že manželé přestali tvořit pár už mnohem dříve, konkrétně v roce 1989. Královský palác ale v původní tiskové zprávě prohlásil, že princezna Anne se s Markem Phillipsem rozvádět nebude. Jenže, oficiální prohlášení je jedna věc a skutečné emoce věc druhá. Princezna Anne se netajila tím, že manželskému svazku chyběla láska i společně trávený čas. 

Princ Andrew a Sarah Ferguson

Manželství prince Andrewa se Sarah Ferguson započalo v červenci 1986 ve Westminsterském opatství. O dva roky později se páru narodila princezna Beatrice a posléze i princezna Eugenie. Bohužel, ani tyto radostné události nezaručily spokojenost jejich manželského svazku.

A tak se v roce 1992 pár rozešel, a následně, o čtyři roky později, rozvedl. Princ Andrew a Sarah Ferguson ale dokazují, že i po rozvodu lze zachovat přátelské vztahy s bývalým partnerem, a tak je dodnes můžete spatřit v blízkosti.

Info ikona
Sarah

Princezna Margaret a Antony Armstrong-Jones

Princezně Margaret nebylo v lásce přáno. Mladší sestra královny Alžběty II. se zamilovala do rozvedeného Petera Townsenda. Bohužel, právě rozvod Petera Townsenda způsobil, že Margaret musela na svou životní lásku zapomenout.

Zlomené srdce jí až o pět let později zahojil fotograf Antony Armstrong-Jones, kterému řekla princezna „ano“ v roce 1960. I když jejich manželství trvalo dvacet let, rozhodně ho nemůžeme nazvat „idylickým“. Pár se často hádal, leckdy žil odděleně, a především se Antony ani Margaret nebránili záletům.

Princ Joachim a princezna Alexandra

Královské rozvody nejsou doménou pouze britské královské rodiny. Rozvod se totiž nevyhnul ani dánskému princi Joachimovi, který si svou první ženu Alexandru vzal v roce 1995. Manželství tomuto páru vydrželo pouhých deset let. Dánská královna Markéta II. a její manžel princ Henrik v oficiálním prohlášení uvedli, že rozvodu syna hluboce litují. Nutno dodat, že šlo o první rozvod v dánské královské rodině po 150 letech.

Peter Phillips a Autumn Kelly

Syn princezny Anne, Peter Phillips, oznámil rozvod s manželkou Autumn v únoru 2020. Peter a Autumn tehdy v prohlášení potvrdili konec svého téměř dvanáctiletého manželství a dodali: „Obě rodiny byly z toho oznámení přirozeně smutné, ale plně podporují náš plán na spoluvýchovu našich dcer Savannah a Isly."

Mohlo by se vám líbit

Princezna Diana: Žena, která málem zničila monarchii

Pro někoho hloupá fiflena, co nedočetla ani jednu knihu, pro jiné převtělená bohyně seslaná na zem, aby rozdávala dobro, měnila svět a odhalovala pravdu o prohnilé královské rodině. Stala se jejím symbolem a zároveň ji málem zničila.
marianne.cz

Související články

Rodina a děti
Jak se v dospělosti vypořádat s negativními zážitky z dětství: Nebojte se terapie a učte se být sama se sebou

Jak se v dospělosti vypořádat s negativními zážitky z dětství: Nebojte se terapie a učte se být sama se sebou

Rodina a děti
Jak podpořit mladého sportovce k vítězství: Nejdůležitější je týmová spolupráce rodičů

Jak podpořit mladého sportovce k vítězství: Nejdůležitější je týmová spolupráce rodičů

Rodina a děti
Z dítěte budoucím šampionem: Jak skloubit vzdělání a školu se sportem

Z dítěte budoucím šampionem: Jak skloubit vzdělání a školu se sportem

Rodina a děti
Maminko, já ti pomůžu: 9 praktických tipů, jak zapojit děti do domácích prací

Maminko, já ti pomůžu: 9 praktických tipů, jak zapojit děti do domácích prací