Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rozhovory

Avon Pochod a rozhovor s Tonyou Graves

Už žádné další vlny, třebas i růžové. Avon Pochod proti rakovině prsu se bude netradičně konat až v září. Malou záplatou budiž rozhovor s Tonyou Graves, velkou milovnicí ženské módy, která pro Pochod vybrala kolekci šatů na ZOOT.cz.

Redakce Marianne | 6. 06. 2013

Zrušení sobotního Avon Pochodu je pro mnohé zklamání, ale důvody jsou pochopitelné. Spousta z nás má starosti o své blízké, o své zdraví a majetek. Akce proti rakovině prsu by měla zůstat optimistická, a hlavně přístupná všem, kteří ji chtějí podpořit. Přesunem akce jsme tak alespoň symbolicky s těmi, kdo by do Prahy rád přijel, ale nemůže. Náladu vám určitě zvedne Tonya Graves, která je ambasadorkou akce.

Setkání s Tonyou Graves je jako terapie. Po pár minutách si vás naprosto získá svou mimikou, vřelostí i otevřeností. V duchu si možná budete myslet: „Může mít vůbec někdo jako ona chmury, splíny či deprese?“ Tonya je krásná žena s čistou duší, která sama o sobě říká, že je oldschool. Miluje boty, ženský styl oblékání, a představte si, že ve svých třiačtyřiceti nepoužívá žádný make-up a nemá žádné vrásky. Někdy je ten svět opravdu nespravedlivý!

avon_banner

Tonya Graves: Miluju boty, pop a jsem oldschool… no a co?

Každý se s tebou baví primárně o muzice, ale podle toho, jak chodíš oblečená, je vidět, že i móda je pro tebe důležitá. Jsi známá tím, že nosíš hodně šaty. Jaká léta v módě se ti vlastně nejvíce líbí?

Óoooo, obdivuji 50. a 60. léta. Kolové sukně, krásné šaty, boty na podpatku. Doufám, že se někdy vrátí doba, kdy ženy nebudou vypadat jako brčka, ale budou opět obdivovány pro své ženské tvary. Právě proto miluji šaty, myslím, že sluší všem, i když zrovna nemáte ideální postavu, jsou prostě sexy. Mojí nejoblíbenější značkou u nás je jednoznačně Lazy Eye.

Tak mě napadá otázka, čeho máš ve svém šatníku nejvíce?

Jednoznačně bot! Myslím, že to bude tak někde okolo sta párů. Nikdy jim prostě neodolám a i z každé cesty si musím nějaké přivézt, i kdyby to měly být jen žabky. Je to prostě posedlost. Jen co je někde objevím, už slyším to volání: „My chceme s tebou domů. Toničko, víš, že tě máme rády…“ Prostě je to stigma, kterého se již nezbavím.

Když boty, co kabelky? Obvykle se to snoubí, není to stejná posedlost?

Je to zvláštní, ale kabelky moc nestřídám, nebaví mě neustále přehazovat jejich obsah. Stejné to mám ale i se šperky. Prostě si někde něco koupím, co se mi zrovna líbí, a to nosím do té doby, dokud to nezničím, neztratím či neobjevím něco nového.

Teď jsem si všimla, že opět nosíš brýle, přitom tě mnoho let známe bez nich, máš je také jako doplněk?

Mám jednu velkou výhodu nevýhodu, bohužel či bohudík mi mnoho obrouček nesluší. Zaplaťpánbůh, protože jinak by mé děti neměly co jíst. Automaticky vždy sáhnu po těch nejdražších, ale to je jistě způsobeno tím, že jsem jako dítě vyrůstala na těch ‚nemoderních sociálních‘, které byly na předpis a na účet pojišťovny.

Blíží se léto, prázdniny, festivaly, kde tě můžeme vidět? 

Léto strávím na koncertech s Monkey Business po Českých hradech a na Gastrofestu. Můžete mě například vidět na Avon Pochodu, jehož jsem patronkou a jsem na to náležitě hrdá! Protože není nic lepšího na světě než pomáhat a dělat radost druhým.

Je pravda, že jsi vytvořila speciální kolekci oblečení? Pochlub se nám!

Tak není to přesně o tom, že bych já sama něco navrhla nebo podle mého návrhu bylo něco ušito. Ale spojila jsem své síly a ambasadorství s on-line obchodem ZOOT.cz a vybrali jsme společně kolekci oblečení, která se mi líbí. A tím, že vy si něco z té kolekce zakoupíte, uděláte dobrou věc. Neboť 20 korun z každého prodaného kusu jde na bankovní konto pro boj s rakovinou. No, není to báječné? Udělat dobrý skutek, a ještě mít něco pěkného na sebe?

Související články

Rozhovory
Filmařka Gaby Sittová: Chtěla bych pomoci lidem přemýšlet jinak. Spolupráce s Danielou Kolářovou je pro mne velká výzva

Filmařka Gaby Sittová: Chtěla bych pomoci lidem přemýšlet jinak. Spolupráce s Danielou Kolářovou je pro mne velká výzva

Móda
Nejlépe oblékané páry světa: 5 dvojic, které vás naučí, jak stylově ladit s partnerem

Nejlépe oblékané páry světa: 5 dvojic, které vás naučí, jak stylově ladit s partnerem

Móda
Jak nosit obyčejné tričko a džíny během léta 2024? Stačí přidat jeden zajímavý kousek, který už máte ve skříni

Jak nosit obyčejné tričko a džíny během léta 2024? Stačí přidat jeden zajímavý kousek, který už máte ve skříni

Móda
Letní trendy 2024: Které sandálky vám opticky prodlouží nohy? Inspiraci hledejte v hluboké historii

Letní trendy 2024: Které sandálky vám opticky prodlouží nohy? Inspiraci hledejte v hluboké historii