Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rozhovory

Prodávejte, kupujte a blogujte!

Bazary na internetu zažívají nebývalý boom. VotočVohoz.cz je ale jiný, jeho koncept totiž pochází z Litvy a majitelka Janet Lavicka se kvůli němu přestěhovala z Berlína do Prahy, aby mohla být svým zákazníkům opravdu nablízku.

Redakce Marianne | 19. 08. 2013

Janet Lavicka (26) je dcerou českých emigrantů a vyrůstala v Německu. Kvůli VotočVohoz.cz se však jako jediná z rodiny nedávno vrátila do České republiky. Projekt zde byl spuštěn už v lednu 2011. V té době ještě Janet i spoluzakladatel Lukáš bydleli v Berlíně. V Německu ale neměli příliš možností, jak svoji novou stránku propagovat. Proto se po roce fungování VotočVohoz.cz oba přestěhovali do Prahy...

Jak vás napadlo otevřít si internetový obchod, kde lidé mohou prodávat své oblečení?

Nápad není můj, princip VotočVohoz.cz vznikl v Litvě, kde ho vymysleli dva tamní studenti. Moje německá kamarádka Sophie se čirou náhodou cestou do Litvy přes Couchsurfing dostala k Justasovi, jednomu ze zakladatelů litevské verze, a nápad přivezla do Německa. Jako reakci na to jsem stránky přeložila do češtiny a projekt rozjela tady.


Jak se vám podařilo projekt rozjet?

Začátky byly hodně punkové. Neměli jsme žádný kapitál a vidina toho, že by VotočVohoz.cz byl jednou tak velký, jako je dneska, byla hodně absurdní. Pracovali jsme na stránkách ve volném čase vedle studia a brigád, které nás živily. Pamatuji si, jak jsme zoufale sháněli peníze na první letáky…

meet_album_uprava


Kdo na vaše stránky chodí?

VotočVohoz.cz je určen každému, kdo chce buď prodat či vyměnit oblečení, které už nevyužije, nebo si prostě jen zakoupit značkové oblečení levně. Lidé u nás také hledají rady ve fóru, diskutují o svých problémech, které by se třeba styděli říci někde jinde.


V čem je VotočVohoz.cz jiný?

Je osobitý především v tom, že se zde scházejí lidé, kteří naši stránku využívají jako sociální síť. K oblečení mají velmi blízký vztah, který spolu s prodejem předávají dál. Uživatelé se u nás zdržují i mimo prodej nebo výměnu oblečení. Navštěvují pak zejména fórum nebo blogy.

Kdo u vás bloguje?

Do našeho blogu může nově přispívat kterýkoli registrovaný uživatel VotočVohoz.cz. Otevřít blog všem nám připadá jako skvělý nápad, protože spousta žen, které mají svůj osobní blog, zde může získat široké publikum čtenářů. Psát pro tolik čtenářů je obrovská výzva, a tak máme blog napěchovaný množstvím inspirativních příspěvků.

Jak probíhá registrace?

Registrace zabere pár minut a je bezplatná. Stejně jako veškeré služby. U nás tak může prodávat či blogovat úplně každý, kdo má internetové připojení a je schopen oblečení vyfotit.

6042148

A co vy – nakupujete zde také?

Vše, co dnes mám na sobě, je z VotočVohoz. Výběr máme úžasný, takže i když ve výloze krámu vidím něco, co mě zaujme, tak vím, že to samé najdu na VotočVohoz. Ušetřím, někomu udělám radost a mám dobrý pocit z toho, že jsem nepodpořila produkci nového oblečení, když už ho máme na webu pro všechny dost. Občas také na blešáku nebo v sekáči najdu za pět korun krásné šaty nebo tričko. V Praze bych si ale blešáků rozhodně přála o něco více.

Co vás na práci na VotočVohoz.cz baví nejvíc?

Je to pro mě úžasná škola a zkušenost. Nejlepší na tom ale je, že jsem přímo viděla efekt VotočVohoz.cz: lidi o našich stránkách mluví a jsou za ně šťastní. Docílili jsme toho, aby se oblečení z druhé ruky konečně stalo první volbou, a elegantně tak přispíváme k rozvážnějšímu konzumu.

Více informací na www.votocvohoz.cz

Související články

Móda
Nejlepší outfity léta 2024 pro milovnice minimalismu: Snadno je napodobíte a ještě ušetříte

Nejlepší outfity léta 2024 pro milovnice minimalismu: Snadno je napodobíte a ještě ušetříte

Móda
Zapomeňte na klasické černé brýle: Letním trendům 2024 vévodí nečekané retro modely

Zapomeňte na klasické černé brýle: Letním trendům 2024 vévodí nečekané retro modely

Móda
Romantický trend fairy core ovládne léto 2024: Přenese vás do dětství, ale nosit ho můžete i do práce

Romantický trend fairy core ovládne léto 2024: Přenese vás do dětství, ale nosit ho můžete i do práce

Krása
Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu