Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Svatba

17 trendů, kterým se při plánování svatby raději vyhněte

Při plánování svatby můžete lehce podlehnout trendům, které jste zahlédla na cizí svatbě nebo třeba na Instagramu. Ne všechny jsou však uskutečnitelné a hodící se právě pro váš velký den. Proto vám přinášíme seznam těch věcí, kterým je lepší se na svatbě vyvarovat.

Eliška Vrbová | 23. 06. 2018

1. Květinové stěny a stropy

Ty už svou chvíli slávy dávno zažily.

2. Všechno v rosegold barvě

Barva růžového zlata je samozřejmě stále velmi trendy a oblíbená, ale nemusíte mít hned rosegold celou svatbu. Stačí vybrat pár detailů, které do tohoto odstínu sladíte, jako třeba příbory, svíčky nebo papír na pozvánky. Nebude to působit tak přehnaně.

3. Fotokoutek

Fotokoutky s rekvizitami mohou být dobrý nápad pro narozeninovou oslavu s kamarády nebo rozlučku se svobodou. Ale ze svatby možná budete chtít mít upřímnější a srdečnější fotografie než ty, kde budou mít všichni barevné paruky a bláznivé brýle. Pokud opravdu o fotokoutek stojíte, vynechte rekvizity a zvolte nějakou vkusnou fotostěnu, které nebudete za pár let litovat.

4. Světelné řetězy

Pokud máte svatbu v prosinci v duchu Vánoc, pak jsou světýlka na místě. V ostatních měsících však sáhněte spíše po elegantnějších způsobech jak na vaší svatbě zajistit světlo. Svítilny, lustry nebo pověšené žárovky budou vypadat mnohem vkusněji.

5. Příliš mnoho speciálních koktejlů

Vyberte dva drinky, které máte se svým snoubencem nejraději a zbytek nechte na hostech. Ať si každý dá, na co má chuť. Zbytečně rafinované kombinace by mátly obsluhu, hosty a tvořily by fronty.

6. "Nahý" dort

Tohoto trendu ve stylu venkovských svateb je nyní všude plno, a tak takzvané nahé dorty už nejsou ani originální. Je u nich velké riziko, že budou působit fádně a nehotově. Chybějící poleva navíc může způsobit rychlé osychání dortu, a tak by se mohlo stát, že večer nebude už vůbec dobrý a nebudete moci tím pádem dát hostům výslužku.

7. Příliš mnoho speciálních drinků

Širokou nabídkou různých koktejlů zmatete nejen hosty, ale také obsluhu, a proto se u baru budou tvořit nekonečné fronty. Vyberte raději dva drinky, které máte vy a váš snoubenec nejraději a zbytek nechte na hostech. Ať si každý dá, co má nejraději.

8. Různé fonty na pozvánce

Na svatebním oznámení by se nemělo objevit více typů ani velikostí písma. Žádné přehnané kombinování! V roce 2018 svatbám vládne jednoduchost, ve které je přece krása.

9. Svatba bez květin

Někteří lidé se v poslední době uchylují k "eco-friendly" sukulentům i v případě výzdoby na svatbě. Zelená je sice symbolem harmonie, ale dokážete si představit svatbu bez barevného a bílého kvítí?

10. Překombinovaná nabídka jídel

Zde platí stejné pravidlo jako u pití. Nevymýšlejte zbytečné experimenty. Vsaďte na to, co máte vy a vaši hosté nejraději! Pokud si chcete dopřát nějaké speciality, nezapomeňte je vyvážit klasickými jídly, která si ráda dá i vaše babička.

11. Elektronické pozvánky

I v dnešní digitální době je svatební oznámení zaslané e-mailem zkrátka příliš neosobní. Navíc určitě chcete mít něco hmatatelného, co si budete za pár let s nostalgií prohlížet.

12. Věž z šampaňského

Něco, co možná hezky vypadá na fotkách, ale ve skutečnosti je to velmi riskantní záležitost. Stačí jedno malé drcnutí do stolu a máte po atrakci. Proto raději investujte do nějaké skutečné zábavy, jako je například hudební program.

 

13. Přezdobené stoly a stísněný prostor

Nechcete přece, aby se vaši hosté na svatbě cítili jako sardinky a neměli si na stole ani kam odložit příbor. Myslete také na zasedací pořádek a rozmístění stolů!

14. Dárky na uvítanou

Nedávejte lidem další věci, nikdo je nepotřebuje! Vzpomeňte si, kdy naposledy jste chtěla z něčí svatby vést v kufru zbytečnosti. Místo investice do dárků raději přidejte jeden chod nebo přichystejte zajímavý program na večer.

15. Malá kompaktní kytice

Splývavá, přírodní, elegantní, vkusná a velká tak akorát,... taková by měla být ideální svatební kytice.

16. Mnoho družiček

Na svatbě budete vašimi přáteli a rodinou obklopená tak jako tak. Namísto toho, aby vám všechny pro vás důležité dámy šly za družičky, dejte jim raději nějakou skutečně důležitou roli během obřadu. Tak jim spíše ukážete, jak moc pro vás znamenají.

17. Opičení se po cizí svatbě

Ano, všichni bychom chtěli mít svatbu jako Harry a Meghan, ale ne všichni pocházíme z královské rodiny. U jiných párů můžete sice čerpat inspiraci, ale napodobovat jiné svatby se zkrátka nevyplácí. Raději se zamyslete nad tím, co skutečně vystihuje vás dva, co máte společného a s kým z vašeho okolí byste svůj velký den nejraději strávili. Jedině tak si svatbu opravdu užijete!

Související články

Svatba
Vítězka Top Image Look Lucie Cikrytová: Trendům v líčení 2024 vévodí přirozenost, na svatbu využijte pomoc profesionální vizážistky

Vítězka Top Image Look Lucie Cikrytová: Trendům v líčení 2024 vévodí přirozenost, na svatbu využijte pomoc profesionální vizážistky

Životní styl
Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Rodina a děti
Jak překonávají šampioni vlastní hranice? Úspěch vs. neúspěch

Jak překonávají šampioni vlastní hranice? Úspěch vs. neúspěch

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst srpnovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst srpnovou Marianne