Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

10 originálních tipů na to, jak zabalit vánoční dárky

Máte už koupený dárek pod stromeček? Pokud ano, zabalte ho tento rok netradičně a originálně, zvýšíte tak jeho cenu. A tomu, koho milujete, uděláte větší radost.

Redakce Marianne | 9. 12. 2013


Proč se držet při zemi a balit dárky do stejných balicích vánočních papírů, do kterých balí dárky polovina našeho národa? Zapojte fantazii a buďte kreativní, nepotřebujete k tomu skoro nic, jen trochu času a šikovné ruce. Dá se použít recyklovaný papír, staré noviny, šátky, barevné papíry, ze kterých budete podle libosti vystřihovat různé tvary, plechovky nebo šišky či razítka. Fantazii se meze nekladou! Podívejte se do naší galerie a inspirujte se.

Ekobalení

green-christmas1_copy

Využijte šišky, listy a jehličí svázané provázkem. Ideální pro Vánoce – a také velmi elegantní.

Plechovky

gift-wrapping-present-idea-fun-easy-ornament-accent-tags-leaves-unique-beautiful-craft-diy-christmas-holiday-recycle-kids-wedding-family-collection-birthday-christmas-anniversary-festival-inspiration

Dárek se dá zabalit i do použité (vymyté samozřejmě) plechovky od cookies, bonbonů či sušenek. Použít se dají i staré nefunkční vánoční žárovky a koule.

Hnědý balicí papír

gift-wrapping-present-idea-fun-easy-unique-brown-paper-paper-cut-outs-animals-beautiful-craft-diy-christmas-holiday-recycle-kids-wedding-family-collection-birthday-anniversary-festival-

Nemusíte investovat do barevných potištěných vánočních papírů, kupte si obyčejný hnědý balicí papír, který prodávají na poště, a můžete ho celý orazítkovat razítky, která koupíte v papírnictví. Můžete také vystřihnout z bílého papíru sněhuláky, andělíčky a polepit jimi papír.

Novinový design

Book-Page-Flowers-3

Skladujete staré noviny – pro děti do školy, nebo jimi zatápíte v krbu? Schovejte si je a použijte na zabalení dárků, budou vypadat opravdu zajímavě. Použít můžete i komiksové stránky nebo barevné stránky, na kterých je reklama.

Sněhové vločky

gift-wrapping-present-idea-fun-easy-unique-paper-snowflakes-on-string-accent-ribbobeautiful-craft-diy-christmas-holiday-recycle-kids-wedding-family-collection-birthday-christmas-anniversary-festival-inspiration

Pamatujete si, jak jste jako dítě vystřihovala z papíru sněhové vločky? Vraťte se do dětství a začněte znova vystřihovat. Můžete z vloček vytvořit dlouhý řetěz, kterým dárek obtočíte. K výrobě můžete použít také barevné ubrousky.

Notový papír

Christmas-gift-wrap-ideas

Máte doma muzikanty, nebo jste kdysi sama hrála na nějaký hudební nástroj a ještě se vám někde povalují staré noty? Vystříhejte z nich dlouhé pruhy, ze kterých vytvoříte na dárku netradiční mašli.

Starý svetr

reusable-green-gift-wrap-wine-bottle

Máte plnou skříň starých svetrů? Rozstříhejte je a použijte rukáv jako obal na dárek – například na láhev s vínem pro partnera.

Šátky

furoshiki-4

Dárek můžete zabalit do jakéhokoli šátku – tenhle japonský způsob balení dárků (furoshiki) je velmi populární. Technika vznikla počátkem 17. století, kdy si lidé oblíbili veřejné lázně a potřebovali přenášet oblečení. Je velmi variabilní a výhodou je, že tento ‚balicí‘ šátek můžete využít několikrát po sobě.

Džínový dárek

ffed846f4bf767c1_christmas-gift-wrapping-12.xxxlarge_0

Podobně jako starý svetr můžete použít i staré džíny, které už dávno nenosíte. Ustřihněte je a zabalte do nich lahev nebo cokoli vás napadne. Převažte mašlí nebo provázkem, a máte dárek jako vyšitý.

Krajka

CI-Buff-Strickland_Christmas-Gift-Wrap-embellishments_s4x3_lg

Našla jste ve skříni po babičce krajky, ze kterých vytvářela nádherné záclony či ubrusy? Nastříhejte je a použijte na uvázání dárku místo klasického provázku. Podobně lze použít i staré barevné knoflíky.

Další tipy na balení dárků

creative-gift-wraping-idea-2gift-wrapping-present-idea-fun-easy-unique-beautiful-craft-diy-christmas-newspaper-satin-maps-holiday-recycle-kids-wedding-family-collection-birthday-christmas-anniversary-festival-inspiration

creative-gift-wraping-idea-3gift-wrapping-present-idea-fun-easy-creative-unique-beautiful-craft-pom-pom-wool-diy-christmas-holiday-recycle-kids-wedding-family-collection-birthday-christmas-anniversary-festival-inspiration_copy

Dnes s námi můžete v naší vánoční soutěži http://vanoce.marianne.cz/ soutěžit o slevové vouchery na grappu v Grappa-shop.cz.

Související články

Zábava
Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation

Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation

Rodina a děti
Rodičovské hlášky: Legandární výroky,  které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Rodičovské hlášky: Legandární výroky, které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Dobrý nápad
Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Lidé a místa
V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce

V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce