Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

5 dobrých důvodů, proč nakupovat raději na internetu než v klasickém obchodě

Přestože on-line nakupování je v dnešní době již běžnou praxí, řada lidí k němu stále chová nedůvěru. Mezi nejčastější obavy patří strach z toho, že zboží nebude vypadat stejně jako na fotkách anebo že peníze za případně vrácené zboží se nám už nevrátí. Ve skutečnosti jsou ale tyto obavy liché. Nakupování v e-shopech je o dost snazší než brouzdání po kamenných obchodech. Existuje k tomu pět dobrých důvodů.

Redakce Marianne | 17. 07. 2014


  1. Neztrácíte čas

Nejsilnějším argumentem pro to, abyste se nebála nakupovat přes internet, je časová úspora. Kolikrát jste již litovala, že jste strávila pomalu celý den v nákupním centru a nic jste si nevybrala? Doma se vám ale tohle stát nemůže. Vybírat a objednávat svoje oblíbené prádlo nebo doplňky do bytu můžete třeba z kanceláře, kavárny, čekárny anebo z parku. Nemusíte chodit za obchodem, on přijde za vámi.

  1. Platíte až po vyzkoušení zboží

Do teď jste si možná mohla myslet, že se ve všech e-shopech platí předem. Jenže je jiná doba. Existují i platební metody, které vám umožní zaplatit až za 14 dní po doručení zboží anebo ho zdarma vrátit. Máte tak dost času na to, abyste vyzkoušela, zda třeba nejste na novou kosmetiku alergická anebo zda vám nové džíny sedí. Metodu pozdějšího zaplacení představuje například služba Twisto, která je zavedená již u řady českých e-shopů s oblečením, bytovými doplňky a dalším zbožím.

  1. Většina zboží je za lepší cenu

Výhodou virtuálních obchodů je fakt, že nemusejí platit za obchodní prostory na frekventovaných místech, nezaměstnávají prodavačku za pultem a často ani neplatí svoje vlastní sklady. Díky tomu mohou nabízet zboží za přijatelnější ceny. Viditelné je to například v případě prodeje čokoládových mandlí a dalších pochutin, které se prodávají v obchodních centrech a jsou znatelně dražší, než kdybyste si je objednala přes internet.

  1. Široký výběr na jednom místě

Nemusíte bloudit od regálu k regálu, stačí rolovat myší internetovou stránku, a prohlédnete si takové kvantum zboží, na které byste v běžném obchodě nikdy nenarazila. Otvírají se vám tak nevídané možnosti, jak najít kuriózní věci anebo inspiraci při hledání vhodného dárku pro partnera. A navíc, většinou ani nekupujete zajíce v pytli, protože zboží již hodnotili zákazníci před vámi.

  1. Uživatelské recenze a hodnocení

Uživatelskými recenzemi získává nakupování přes internet úplně nový rozměr. Díky hodnocení v diskusích, díky recenzím a známkování produktů si budete moct udělat poměrně přesnou představu o tom, co kupujete. Nebo alespoň budete vědět, co si o tom myslí ostatní. Prodavačka v kamenném obchodě vám zboží vždycky vychválí, ale ti, co hodnotí na internetu, většinou nelžou.

Související články

Zábava
Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation

Už vás horko přestává bavit? Užijte si ochlazující dovolenou a vyrazte na coolcation

Rodina a děti
Rodičovské hlášky: Legandární výroky,  které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Rodičovské hlášky: Legandární výroky, které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Dobrý nápad
Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Lidé a místa
V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce

V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce