Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

9 běžných důvodů, proč jsou muži nevěrní

Proč muži podvádějí své ženy? Věřte nebo ne, nejde vždy jen o sex. Během průzkumu až polovina mužů uvedla, že se cítí svojí ženou opomíjeni. Pouze 7 % z nich toužilo po sexu s jinou ženou. Jak udržet partnera ve své posteli? Zeptali jsme se přímo manželů!

Redakce Marianne | 1. 09. 2014


1. Už se necítí přitažlivý

„Měl jsem pocit, že se svojí ženě už nelíbím. Neustále mi vykládala, že mám velký pivas, a chtěla, ať vypadám jako George Clooney,“ říká Jiří. Zamyslete se nad tím, jak byste reagovala vy, kdyby vás váš manžel srovnával s herečkou nebo modelkou, a vy se pak cítila neatraktivní. Proto dávejte svému muži najevo, že se vám stále líbí, že je fešák, a on zůstane jen vaším fešákem.

2. Myslí si, že může podvádět

Někteří muži podvádějí, protože si myslí, že mohou. „Mojí ženě nikdy nevadilo, když jsem se musel zdržet v práci nebo když jsem svoje narozeniny strávil koukáním na fotbal. Věděl jsem, že by jí ublížilo, kdyby zjistila, že mám aférku, ale netušil jsem, jak moc.“ Poznatek: I když ví, že mu odpustíte i vraždu, měl by znát potřebné hranice. To samé platí i pro vás.

3. Má zraněné ego

Občas se vyskytne nějaký nepříjemný zážitek, který vašemu muži naruší ego, a on má potřebu zvýšit své sebevědomí mimo manželskou postel. „Moje žena je úžasná, ale zatímco já jsem byl už půl roku nezaměstnaný, ona každé ráno odcházela do práce. A já zkrátka potřeboval utéct. Cítil jsem se potupně. Buď bych hledal útěchu v alkoholu, nebo v náručí jiné ženy. Já jsem zvolil tu druhou možnost,“ přiznává Petr.

4. Upřednostňuje svoje pocity před vašimi

„Byl jsem nenasytný. Jedna žena mi nestačila. Byl jsem jako dítě v obchodě se sladkostmi. Takhle to fungovalo několik let, dokud mi moje žena neřekla, jak moc ji to zraňuje. Moje sebestřednost ubližovala někomu, koho miluju nejvíc na světě,“ řekl David. Jeho žena ho naučila, jak vnímat pocity a potřeby druhého partnera. David přestal podvádět a žena mu odpustila.

5. Nepřipadá si důležitý

Neustálá honička v práci a doma může způsobit, že zapomenete dávat svému muži najevo, jak moc je pro vás důležitý. Nenechte to zajít tak daleko. „Když jsme spolu začali žít, neustále jsme mysleli na pocity druhého. Věděl jsem, že takhle to nepotrvá věčně, ale po pár letech jsem měl pocit, že moje chování bere jako samozřejmost. Zatímco já se cítil na jejím seznamu priorit až na desátém místě,“ říká Aleš. Alešova nevěra nepramenila z touhy po sexu s jinou ženou, ale z touhy být opět důležitý a žádaný.

6. Je naštvaný, ale nechce o tom mluvit

Manžel, který v sobě dusí své pocity, místo aby se s vámi o ně podělil, je náchylnější k pasivně-agresivnímu podvádění. „Moje žena se vyvlékla z vánočního večírku mé firmy už druhý rok po sobě. Věděla, že mě to bude mrzet, ale stejně nezměnila názor,“ vypráví Martin. Ten večer hodně pil a strávil noc se svojí kolegyní, která byla ten večer také sama. „Stalo se to jen jednou a moje žena o tom neví, ale stejně se už navěky budu cítit jako pitomec.“ Jelikož ani vy ani váš partner pravděpodobně neumíte číst myšlenky, musíte spolu komunikovat. Pokud jednoho z vás něco trápí, musíte si o tom spolu promluvit.

7. Cítí se nedoceněný

I když je váš sexuální život kvalitní, trocha chvály jej udělá ještě kvalitnějším. „Měl jsem půlroční aférku se ženou, díky které jsem se vznášel dva centimetry nad zemí,“ přiznává Ondřej. Ačkoli svůj poměr ukončil, stále si přeje, aby ho manželka tu a tam dokázala ocenit. Nezapomínejte svému muži říct každý den nějaký kompliment. Nemusí být bůhvíjak velký, ale ať váš manžel ví, jak moc pro vás znamená.

8. Neustále ho obviňujete z podvádění

Roman býval svojí ženě vždy věrný, až nakonec jednou nebyl. „Když jsme se vrátili z líbánek, obvinila mě moje žena z nevěry. Vím, že tuto nedůvěru v ní vyvolal její otec, který měl aférku, ale co to má co společného se mnou?“ Vzhledem k tomu, že ji nijak nedokázal přesvědčit o své věrnosti, řekl si, že se nic nezmění, když ji tedy podvede. A tak to udělal. Pokud podezříváte svého partnera z nevěry, zeptejte se nejdřív sama sebe proč. Změnil zničehonic svoje návyky nebo chování? Cítíte se nejistá? Promluvte si o tom, co vás trápí, a zeptejte se i na jeho starosti.

9. Chce, abyste věděla, že je nešťastný

„Několik měsíců jsem jí říkal, že máme problém, který je třeba řešit. Navrhoval jsem i manželskou poradnu, ale odmítla,“ vzpomíná Jakub. Jeho jednorázovka byla zoufalým pokusem, jak svojí ženě ukázat, že je nešťastný. Překvapivě to zabralo. Šli spolu na terapii a vytvořili mezi sebou pevné pouto. Věnujeme-li čas svému partnerovi a nasloucháme mu, ušetříme spoustu času, peněz, a vlastně i samotný vztah ušetříme případné bolesti. Dobré manželství je o partnerství, na kterém musí oba manželé tvrdě pracovat.

Související články

Dům
Starou kamennou kapli přestavěli v překvapivě útulné a romantické ubytování

Starou kamennou kapli přestavěli v překvapivě útulné a romantické ubytování

Svatba
Vítězka Top Image Look Lucie Cikrytová: Trendům v líčení 2024 vévodí přirozenost, na svatbu využijte pomoc profesionální vizážistky

Vítězka Top Image Look Lucie Cikrytová: Trendům v líčení 2024 vévodí přirozenost, na svatbu využijte pomoc profesionální vizážistky

Zdraví
Proč vyrazit ven „naostro“? Snížíte riziko kožních alergií i poranění

Proč vyrazit ven „naostro“? Snížíte riziko kožních alergií i poranění

Zábava
Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl