Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Do nového školního roku moderně!

Komerční článek - Nový školní rok již klepe na dveře. Patříte mezi rodiče, kteří již pomalu chystají své děti do školních lavic? Pokud ano, usnadněte jim co nejvíce návrat z letních prázdnin zpět k jejich školním povinnostem. Jděte s dobou a s trendy výuky 21. století, při nichž se stále více uplatňují moderní informační technologie. Kde a jak ale začít?

Redakce Marianne | 19. 09. 2013

Propagace značky Microsoft.
Marianne.cz není jejím autorem a nemá vliv na její obsah.

office365-logo

tablet

Tablet nebo notebook?

Prvním a mimořádně důležitým krokem je výběr správného zařízení. Dnešní trh nabízí nepřeberné množství od těch malých, řekněme jednoúčelových, až po multifukční modely. Rodič pak při výběru často řeší dilema, zda svému dítěti pořídit tablet, nebo spíše notebook a co by od takového zařízení měl očekávat. Vaše dítě bude nejspíše chtít tablet, na němž se výjimečně dobře konzumuje obsah od prohlížení internetu až po hraní her. Zábava je však pouze jeden aspekt, podle něhož by se zařízení na celý školní rok mělo vybírat. Místo jednoúčelového tabletu je tedy vhodné vybrat spíše notebook nebo ještě lépe, takzvané hybridní zařízení s Windows, které kombinuje oba světy – zábavu i studium. Mezi tato zařízení, která se dají označit za tablet a notebook v jednom, patří například Lenovo Yoga 11S, Lenovo Yoga 13, Acer Iconia Tab W510, Asus Vivo Tab ME400, HP Envy x2 nebo třeba Dell Latitude 10. Další zajímavá zařízení nejen pro studenty najdete na www.atraktivnipocitace.cz.

microsoft

Je libo Word, Excel či PowerPoint?

S nástupem do školy je však třeba počítač žáka vybavit tak, aby mu byl jednoznačným pomocníkem při studiích. Jasnou volbou je v letošním roce představená služba Office 365 pro domácnosti, díky které si můžete programy jako Word, Excel, OneNote, PowerPoint nebo Outlook nainstalovat až na pět zařízení v domácnosti, a jednoduše tak vybavit profesionálními aplikacemi nejen zařízení svých dětí, ale třeba i domácí sdílený počítač atd. Nově je také možné Office 365 používat i na chytrých telefonech. Další výhodou je větší prostor (25 GB prostoru) na úložišti SkyDrive pro sdílení nejen studijních aktivit školou povinných ratolestí nebo třeba hodina měsíčně volání zdarma prostřednictvím komunikátoru Skype. Tuto výhodu při častém volání s kamarády ocení především odrostlejší studenti, ale například i rodiče, jejichž děti studují v zahraničí. Další informace včetně tipů pro aplikace Office jsou k dispozici na www.officedomu.cz.

office

Když studovat, tak efektivně

Snahou každého rodiče je svým dětem usnadnit co nejvíce jejich studijní období. Ruku v ruce s tímto posláním jdou například také šablony pro již zmíněnou aplikaci OneNote, která je součástí služby Office 365. Za zmínku jistě stojí například šablona s názvem Vzorový zápisník žáka. Ta vznikla ve spolupráci s vydavatelstvím Fraus a provází školáka po celou dobu jeho školní docházky. Kombinuje v sobě například informace o rozvrhu hodin, domácích úkolech, zkoušení, prospěchu a třeba i třídních schůzkách nebo prázdninách a mnoho dalšího. Samozřejmostí je i možnost zapisovat poznámky přímo v hodinách a všechny tyto informace pak sdílet s kamarády nebo – z kontrolních důvodů – i s rodiči přes cloudové úložiště SkyDrive. Přehled dostupných pomocníků v podobě těchto šablon pro aplikaci OneNote najdete zde.

Související články

Dobrý nápad
Recept na jahodovou bublaninu: Tahle vám zaručeně zachutná!

Recept na jahodovou bublaninu: Tahle vám zaručeně zachutná!

Dům
Z předchozích staveb a od rodinných příslušníků jim zbyl stavební materiál a svépomocí postavili dokonalé místo pro odpočinek

Z předchozích staveb a od rodinných příslušníků jim zbyl stavební materiál a svépomocí postavili dokonalé místo pro odpočinek

Dobrý nápad
KVÍZ: Kolik toho víte o kávě, kterou možná právě vy pijete každý den?

KVÍZ: Kolik toho víte o kávě, kterou možná právě vy pijete každý den?

Krása
Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu

Toužíte po dokonale oholených nohách? Možná děláte jednu zásadní chybu