Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Festivaly pro všechny

Lákají vás festivaly, ale obáváte se, že budou vaši rodinu nudit? Přinášíme pár tipů na akce, na kterých si každý něco najde.

Redakce Marianne | 13. 07. 2013

Filmy na Lipno festu

Poslední červencový víkend 26.–28. srpna bude probíhat fesťák v Černé v Pošumaví. Páteční večer tohoto hudebního festivalu bude zasvěcen filmu. Promítat se bude v letním kině – prvním digitalizovaném otevřeném kině v Čechách. Uvidíte převážně krátké filmy z Ateliéru animované a interaktivní tvorby, Filmové akademie Miroslava Ondříčka a hudební dokumenty. A jaké kapely uslyšíte? Organizátoři jsou hrdí na své loňské objevy jako Please the Trees nebo Zrní, které dnes bodují u kritiků i fanoušků. Letošními favority jsou Vložte kočku, The Linings nebo nu-jazzová kapela Bitosti. Vstupné na festival je symbolické – 150 Kč na oba festivalové dny. Více najdete zde.

fest

Festival Jurt pro zdravé lidi

V Brništi se 3. 8. koná jednodenní festival zdravého životního stylu. V nově vzniklém ekocentru je naplánován bohatý program pro lidi se zájmem o přírodu, zdraví a ekologii. Zažijete tržiště řemesel, hudební program, divadelní představení nejen pro děti, tvůrčí dílny. Zajímavé budou přednášky na téma jak založit zahradu, výstavba z přírodních materiálů, o přednostech dřeva a mnoho dalších témat. Děti se budou moci pobavit v bloku Dětství a hrátky půlstoletí zpátky nebo se povozit na konících. Festival je zdarma. Více najdete zde.

Kounický Krákorák pro rodiče s dětmi

Festival se koná u Kutné Hory v areálu mezi Budčicemi a Chřenovicemi. Program je koncipován pro rodiče s dětmi a je plný hudebních a divadelních produkcí. O zábavu se postarají hudebníci jako Libča Havlík s Mirkou Zelenkovou, Ondra Sluka, gHost on Tuesday, Mayday, kapela aniby neřekla (Jakub Xavier Baro s Aničkou Polívkovou), kapela Znouzectnost, Přístav Brno a další.

Na programu jsou vystoupení divadla Černý Petr, Divadélka Kůzle, Divadla Neklid a dalších jiných zajímavých souborů. Pro větší pohodlí rodičů a lepší zábavu pro děti je připraven dětský koutek pro nejmenší účastníky, na které čeká spousta dobrodružství. Děti pak můžou přenocovat ve speciálně připravených dětských pokojích a na jejich klidný spánek dohlédnou studentky střední pedagogické školy. Více o ubytování a vstupenkách najdete zde.

boskovice

Multižánrové Boskovice

Od 11. do 14. 7. proběhne už 21. ročník tradičního festivalu pro židovskou čtvrť. Čekají vás čtyři dny nabité zajímavým programem z hudební, divadelní a filmové scény. Zúčastnit se můžete autorských čtení, výstav, prohlídky židovské čtvrti, výtvarných dílen, stolních her, cyklovýletů, DJs, happeningů. Vystoupení probíhají na autentických místech – v amfiteátru letního kina, v zámeckém skleníku, na hradě, v synagoze, v Muzeu Boskovicka, a hlavně v ulicích židovské čtvrti. Během akce bude přístupný židovský hřbitov a synagoga. Festival je věnován propagaci jedinečné urbanistické památky v Boskovicích. Na festivalu budou k vidění také filmy, a to vítězné snímky Ceny Pavla Kouteckého, Přehlídky evropského filmu, festivalu Jeden svět a třeba retrospektiva Juraje Jakubiska. Více na www.boskovice-festival.cz.

Související články

Dům
Stará chatka se proměnila v luxusní domek a nabízí nečekané pohodlí

Stará chatka se proměnila v luxusní domek a nabízí nečekané pohodlí

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Kvíz: Jak dobře znáte české pohádky? Otestujte své znalosti a získejte plný počet bodů

Dobrý nápad
Babské rady proti komárům: Potřete se šalvějí a dají vám pokoj

Babské rady proti komárům: Potřete se šalvějí a dají vám pokoj

Lidé a místa
Fascinující proměna vinařství Kolby v Pouzdřanech: Sjednocení historických budov přináší do vinné oázy neodolatelný šarm

Fascinující proměna vinařství Kolby v Pouzdřanech: Sjednocení historických budov přináší do vinné oázy neodolatelný šarm