Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Hlavní důvod, proč se ženy líčí? Líčení zvyšuje sexuální přitažlivost!

Podle britského průzkumu mají ženy ve svých kosmetických taškách v průměru 54 produktů od více než 12 kosmetických značek. Týdně za kosmetiku ženy utratí 40 liber, 2000 ročně a za celý život neuvěřitelných 100 000 liber! Průzkum se sice týkal britských žen, ale ani u nás by se výsledek zřejmě moc nelišil.

Redakce Marianne | 7. 07. 2014


Proč nás, ženy, tak moc fascinuje svět kosmetických lahviček, krabiček a kelímků, že jsme za něj ochotny utratit celé jmění? Průzkum, který ve Velké Británii probíhal, také zjistil docela šokující věc! 57 % žen totiž přiznalo, že by se raději rozešly se svým přítelem, než aby se vzdaly své kosmetické taštičky se šminkami! A důvody, proč ženy tak baží po kosmetice? Dvě třetiny žen se přiznaly k tomu, že je prostě nakupovat baví a že jim dělá radost, když si koupí něco pro krásu.

Líčení zvyšuje sexuální přitažlivost

Richard Russel, profesor psychologie na Gettysburg University, tvrdí, že muži a ženy používají pro zvýšení přitažlivosti různé specifické produkty jako sexuální signály. A právě kosmetika je jeden takový produkt, který ženy používají k zesílení relevantních podnětů a sexuální přitažlivosti. To, že se tedy ženy líčí, není jen nějaký výstřelek, vychází to z naší přirozenosti. Ukazuje se totiž, že barva kůže kolem našich očí a úst je tmavší než zbytek naší pokožky na tvářích. To platí pro obě pohlaví, ale výraznější kontrast je u žen.

Zvýraznění kontrastů v obličeji vede k omlazení

Experiment, který prováděl profesor Russel, jasně ukázal, že změnou kontrastu v obličeji bylo docíleno větší přitažlivosti u druhého pohlaví. A tohoto kontrastu se dosáhne právě nanášením make-upu – přibarvením oční linky, nanesením řasenky či rtěnky. Tyto studie tedy částečně vysvětlují, proč ženy na celém světě používají make-up. Není to rozmařilost – kosmetika se používá ke zvýraznění existujícího rozdílu kontrastu v obličeji, což působí pozitivně na opačné pohlaví. Díky líčení vypadají ženy mladší!


Dnes s námi můžete soutěžit v naší letní soutěži na http://leto.marianne.cz o dva balíčky kosmetiky Vermione v hodnotě 810 Kč.

.