Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Jak zatočit se stereotypem ve vztahu? Zkuste společné cvičení

Když bezstarostné randění vystřídá hypotéka, společné bydlení, první dítě a starosti v práci, možná zjistíte, že místo abyste žili spolu, žijete jen vedle sebe. Jak ze vztahové hibernace ven? Ideální je najít si nový cíl: zaměřte se na sebe, zkuste začít zdravě jíst, zhubnout nebo cvičit. Ve dvou. Funguje to!

Klára Mandausová | 12. 12. 2014

Zajít do posilovny, zaplavat si nebo zaběhat můžete určitě sami. Představte si ale, že máte radost z toho, že jste předběhli partnera nebo že on konečně poprvé předběhl vás, squash vás bude taky určitě bavit víc ve dvou. Kromě toho můžete shozená kila rovnou násobit dvěma. 

Parťák je skvělým hnacím motorem, ideálně když je navíc ještě o něco lepší. Donutí vás vstát a cvičit, když vy byste nejradši leželi v posteli. Motivuje a chválí a zároveň ani vy ho nenecháte ve štychu. O tom, jak cvičení ve dvou funguje v praxi, se přesvědčili Monika a Tomáš. 

Ve dvou se to lépe táhne

Oběma je přes třicet, mají čtyřletou holčičku a poslední dobou začali zjišťovat, že až příliš věcí dělají každý zvlášť. Monika je proto přihlásila do pořadu Zpátky na vrchol, kde pod vedením profesionálního trenéra Jakuba Bíny třikrát týdně dřou v posilovně i venku. Navíc pod dohledem kamer. 

Po pěti týdnech trénování oba říkají, že společné cvičení zlepšilo jejich vztah. Pro něco se nadchli, pozorují, jak hubnou. „Konečně děláme něco spolu, méně se hádáme, užíváme si společné radosti a pouto mezi námi zase zesiluje,“ tvrdí oba. Cvičit podle jejich návodu můžete zkusit i vy!