Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

K čemu je dobrý milenec

Vaše kamarádka s nikým není. Žije sama, chodí do práce, a když se chce bavit, vyráží s kámoškou nebo partou kamarádů. Není ten život fajn?

Redakce Marianne | 1. 07. 2013

Být sama ale neznamená, že se odříká všech potěšení z milostného života. Spousta z nás se v ‚hluchém‘ období života, kdy jsme po rozchodu, ale do nového partnerství zatím nechceme, vrhá do náruče milence.

Moje kamarádka se dlouho léčila ze vztahu, který nevyšel. Sebevědomí měla na nule, protože proč jinak by ji ten její opustil, kdyby nebyla tak hrozná. Jednoho dne, kdy už nastřádala dostatek důkazů o tom, že je skvělá a že důvod rozpadu vztahu byl někde jinde, si řekla – a dost: „Tak od teď nebudu dělat nic jiného než se koukat v ulicích, v MHD a v parcích po krásných mužských. A jestli se mi některý z nich aspoň trošku bude líbit, budu se ho snažit zaujmout.“ Nápad to byl šílený, až naháněl hrůzu. Většina z nás se asi do takového nebezpečného kousku jen tak nepustí. V hlavě nám totiž běhají scénáře unesených a zneužitých žen. To ale nebylo všecko. Nejenže je chtěla oslovit v naději na seznámení, ale chtěla s nimi vyzkoušet všechno, co jen půjde. K čemu je to dobré? Myslím, že tak úplně hloupá myšlenka to není.

I v lásce se učíte chybami

Ať už si říkáme, co chceme, nejvíc se stejně naučíme chybami. Čekat na skvělého partnera je věc časově dost náročná, a když už si myslíte, že je to on, nevyjde to. Možná jste až moc pasivní, což podporují řeči typu „musíš se naučit být sám se sebou, najít se“ a podobně. Daleko lepší je zkoušet to, i když si říkáte, že riskujete trapas nebo neúspěch. Věřte nebo ne, muži jsou stydliví tvorové, kterým nějakou dobu trvá, než zjistí, co si k vám můžou dovolit. Daleko lepší je jim ukázat, že mohou. Uvědomte si, co vám přinese vztah, který bude založen na sympatiích, popřípadě přátelství. Vlastností těch lepších mužů je dvořit se, hýčkat si ženu, občas jí pomoct utáhnout kapající kohoutek nebo poradit. Tohle všechno můžete mít i s tím, koho třeba nemilujete a nehodláte s ním strávit zbytek života, ani s ním mít děti.

milenec

Myslete na sex

Myslíte si, že jste dobrá v sexu? Možná to je pravda, ale možná jste vedle. Nejlíp to zjistíte tím, že sex budete mít. Není nad občasné prostřídání partnerů, kteří vám ukážou, co dalšího byste mohla zažít a poznat. Sex není nikdy dokončená záležitost. Přesně naopak – je to stále otevřená hra, kde můžete mít spoustu rolí a stále nacházet něco nového. Nejlépe uděláte, když budete mít více partnerů, a třeba i jinak starých. Ti starší jsou obvykle přímí, jsou šťastní, že s vámi můžou být, a hlavně vědí, jak na to. Nevadí jim – na rozdíl od těch mladých, kteří jsou více či méně zasaženi metrosexuálním zdůrazňováním krásy těla –, že nemáte dokonalé proporce. Ani oni nejsou dokonalí, to však nebrání užít si s vámi.

Fantazii se meze nekladou

Už jste začala uvažovat o tom, že tenhle plán není úplně od věci? Není nic snazšího než s tím začít. Třeba hned. Vydat se na lov mužů je především o odvaze. O velké odvaze k celkem malé věci. Nebudete totiž dělat nic jiného, než že se obléknete tak, jak se oblékají i ostatní přitažlivé ženy, budete milá, a když vás někdo zaujme, začnete hovor. Je jedno o čem. Chlapi vás stejně nebudou nijak pozorně poslouchat. U žen si primárně všímají jiných věcí, než je obsah slov. Spíš je zaujme barva vašeho hlasu, jestli máte krásné vlasy a jak se pohybujete. Určitě doporučuji vzít si podpatky. Dělají lepší postavu a vy se na podpatcích budete cítit více žensky. A o to právě jde. Vzbudit dojem, že jste přitažlivá ženská, která má o ně zájem.

Co je kořením každého vztahu? Humor. Měla byste se ho naučit také používat. Přísné a vážné ženy jsou pro mužské oříšek s tvrdou skořápkou. Jestli chcete někoho zaujmout, uvolněte situaci vtipem. Ten druhý se vás nebude bát, bude se cítit přirozeně, což je pro vás velké plus. Odtud vede jen malý krůček k tomu, aby bylo něco více.


Víte, jak dopadla moje kamarádka po tom, co začala se svým plánem? Hned druhý den si s jedním vyměnila číslo a pak to pokračovalo dál. Je to už nějaká doba, co potkává muže, projevující jí svoje sympatie. Možná nejsou nejmladší, nejkrásnější, nejbohatší, ale přesto se díky nim cítí mnohem spokojenější.

Související články

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Tradice
KVÍZ: Víte, co jsou škráně a další moravské výrazy? Vyzkoušejte své znalosti

KVÍZ: Víte, co jsou škráně a další moravské výrazy? Vyzkoušejte své znalosti

Byt
Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Lidé a místa
Ubytujte se v jednom z nejkouzelnějších domků v Provence: Čeká na vás pravý francouzský sen

Ubytujte se v jednom z nejkouzelnějších domků v Provence: Čeká na vás pravý francouzský sen