Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Udělejte to ještě dnes!

Odkládání předsevzetí nás doprovází dobrými i špatnými chvílemi našeho života. Dá se říci, že odložená záležitost je náš věrný přítel. Bohužel tady neplatí, že čím víc člověk přátel má, tím je bohatší.

Redakce Marianne | 10. 05. 2013

Může to být naše nesplněná touha, přání našich rodičů nebo dětí anebo tradice, na kterou sice slyšíme, ale stále nemáme čas ji naplnit. Stejně jako není nekonečná naše budoucnost, ani minulost se nedá opakovat. Zapomeňte na chvíli na svůj všední život a překážky, které před nás klade, a udělejte si konečně čas na to, co je důležité.

Aby chutnalo jako od maminky

Moje mamka nikdy neměla trpělivost mě něco naučit uvařit. Zatímco ona je v kuchyni jako štika v rybníce, já se v ní pohybuji spíš jak líný kapr. A tak pokaždé, když jsem se měla naučit pořádné jídlo, třeba ptáčky, svíčkovou s knedlíkem nebo knedlo vepřo, skončila moje aktivita u loupání brambor nebo krájení okurek. Ať už máte dceru, nebo syna, bylo by dobré předat jim tajemství oblíbeného jídla, které určitě milují. Co může být lepší ‚výbavou‘ do nového šťastného života, až děti odejdou a budou mít vlastní domácnost. Váš rodinný recept udělá domov domovem, v kterém vždycky tak trochu budete i vy.

Sestavte si album vzpomínek

Určitě máte doma spoustu fotek. Jsou jenom digitální, nebo máte i ty starší, třeba černobílé, z dob, kdy Praktika byl nejmodernější dostupný foťák? Pokud máte jen digitální, vyberte z nich některé, které byste třeba chtěla mít ve svém albu nebo byste je chtěla darovat na památku. Není nic horšího než mít fotky jen uložené v počítači, protože ty tam jsou pěkné chvíle, kdy si je jako rodina prohlížíte. Představa namačkaných hlav u notebooku, z nichž každá volá „vrať to, posuň to, to smaž“, už dopředu zkazí chuť si fotky prohlížet.

Kupte si šperk

Patříte mezi ty, které považují jakýkoli dražší kousek za nesmyslné vyhazování peněz? Škoda. Právě ty dodají vaší garderobě punc nezaměnitelnosti. Pokaždé, když máte koženou kabelku, zajímavé boty nebo hedvábný šátek, dáte najevo, že vám záleží na tom, co nosíte a jak vypadáte.

sperk

S originálním kouskem budete nezaměnitelná, a hlavně – nejedná se o krátkodechou investici. Zpravidla si každá žena takový kousek hýčká ve skříních celý život, a ještě je po vás ráda zdědí vaše dcera nebo vnučka. Nezapomeňte, že pokud si koupíte například šperk, po letech se stane rodinným šperkem, který si budou předávat generace.

Přečtěte si knihu, nejlépe nějakou klasickou

Všichni zhruba víme, o čem je Vojna a mír, že Anna Karenina milovala Vronského a bratři Karamazovi byli tři. Tak to zhruba bylo. Všichni o tom mluví, všichni to znají, jen my tušíme. A doufáme, že filmové adaptace nás ochrání před totálním ignoranstvím. Třebaže jediné, co si pamatujeme z hodin literatury, jsou nudné a zdlouhavé zápisky, garantuji vám, že není lepší zážitek než dobrý román. Není nic lehčího než zajít do knihovny a na vlastní kůži okusit, co je Tolstoj a Dostojevskij. A že vám ruská klasika nic neříká? Ochutnejte Ameriku nebo Česko. Ani ty nejsou k zahození.

sberatel

Buďte sběratel

Nejedna žena považuje mužské hobby za úplnou pitomost. Obdiv k motorkám? Sbírání autíček nebo mít pověšenou vlaječku Sparty? Strašné! Infantilní! Přitom i takové drobnosti vnášejí do života jiný rozměr – fandovství nebo vášeň ke krásným strojům přinese nové zážitky. A nejen to. Mohou se stát i zajímavým artiklem. Kdo by si byl před dvaceti lety pomyslel, že se na aukcích budou prodávat výtisky Čtyřlístků? Samozřejmě pár kousků moc neznamená, ale když jich máte víc a pěkně seřazených, rázem se z nich po letech stává cenná sbírka. Určitě i vy si najdete něco, co máte ráda a do čeho byste mohla pravidelně investovat malý peníz. Bude vás to těšit a za čas se třeba ukáže, že to byla i dobrá investice.

Související články

Rodina a děti
Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy

Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy

Zahrada
Domácí postřik proti mšicím: Zabojujte s nimi levně a bez silné chemie

Domácí postřik proti mšicím: Zabojujte s nimi levně a bez silné chemie

Dům
Prozkoumejte s námi venkovské sídlo ze 14. století v Jižních Čechách: Skrytý klenot  s historickým šarmem a moderním komfortem

Prozkoumejte s námi venkovské sídlo ze 14. století v Jižních Čechách: Skrytý klenot  s historickým šarmem a moderním komfortem

Krása
Nejsladší letní parfémy roku 2024 podle Marianne: Zamilujte si vůně svěžích květin a čerstvého ovoce

Nejsladší letní parfémy roku 2024 podle Marianne: Zamilujte si vůně svěžích květin a čerstvého ovoce