Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Téma Marianne

Vaginal mapping: znovuzrození vaší intimity

Takzvané vaginální mapování představuje účinnou techniku pro zvýšení citlivosti a rozpouštění traumat a zranění. Metoda vědomé láskyplné intimní masáže tak umožňuje prožívat více potěšení a vede ke šťastnějšímu a naplněnému životu.

Redakce Marianne | 8. 07. 2013

Ženy často cítí, že chtějí v životě i v intimní oblasti prožívat VÍC. V příručkách pro zlepšení sexuálního života se většinou setkáme s řadou technických návodů, které však z intimního života činí spíše sportovní výkon, než aby vedly k naplňujícímu milování a blaženosti.

Tyto zaručené ‚triky‘ se míjejí účinkem proto, že cesta k prohloubení ženské sexuality nevede skrze silnější stimulaci, ale díky zvýšení vlastní citlivosti, ukotvení se ve svém středu, otevření se a odevzdání. Namísto nových technik tak rozpouštíme to, co hloubce prožitku brání.

Nebojte se otevřít

Jako ženy toužíme a současně se bojíme odevzdat. Není ale větší slast než se s naprostou důvěrou otevřít. Ale my máme strach ze zklamání a bolesti, a tak se zavíráme. Bolestné prožitky z minulosti způsobují v našem těle určité zamrznutí.

Chráníme se tak před prožitkem bolesti, ale spolu s tím i před prožitkem potěšení, radosti a intimity. Minulá bolest nás sice v současné chvíli již neohrožuje, ale chováme se, jako by tomu tak bylo.

Láskyplná masáž tato zamrzlá místa rozpouští a uvolňuje v nich uložený emoční náboj. Výsledkem je objevení nové, často dosud nepoznané citlivosti, vnímavosti a vnitřní svobody. Tento prožitek také dodává víru v sebe samu, hluboké ukotvení ve svém středu a klid spojený s moudrostí.

Léčba dotekem

Vaginální mapping je dotekovou technikou, při které jemně masírujeme tkáň vaginy. Mapujeme přitom její citlivost. Žena se tak vědomě spojuje s pocity, které jsou v intimní oblasti nashromážděné. Některá místa jsou necitlivá, některá plná potěšení, jiná plná různého druhu emocí: smutek, vztek apod.

Ženské pohlaví má tendenci v sobě shromažďovat různé druhy prožitků, a to příjemných i bolestivých. Při běžném milování nemusejí být tyto pocity vnímány.

Pohyb, dech, zvuk i dotek… to vše jsou nástroje, které zvyšují citlivost našeho těla. Pokud jsme v sobě uzavřely bolest z minula, nedaly jí prostor se vyjádřit a z těla odejít, prožíváme pak vnitřní napětí. Podvědomě se také bráníme prohloubení intimity ve vztahu.

Kdy vaginal mapping pomáhá?

Negativní dynamika prožitku vzniká nejen při silných traumatech, jako je například sexuální zneužití, gynekologické zákroky či obtížný porod. Někdy stačí i zdánlivě nevinná poznámka, pohled, zraňující slova ve chvílích, kdy jsme otevřené a zranitelné.

Použitím vaginal mappingu znovu probouzíme citlivost jemné tkáně. Dochází tak k uvolnění prožitků, jež patří do minulosti. V případě, že byly tyto zážitky bolestivé, tak mohou způsobit jakési obrnění tkáně vaginálních stěn. Díky tomu ženy při milování často necítí dost výrazně, nebo mohou vnímat i nepříjemné pocity.

Proč pracovat s dotekem a tělem?

Přestože můžeme rozumět příčinám bolesti a potíží v našem životě, pouhé pochopení souvislostí ke změně nestačí. Každý prožitek, každý pocit je nejprve v těle a až následně mu dáme určitou ‚nálepku‘, označení a hledáme příčiny jeho vzniku.

Při technice vaginal mappingu jdeme přímo k paměti a moudrosti těla. Navíc ani není třeba znát, kde jaký pocit vznikl a proč. Důležité je jeho procítění a uvolnění. Je to, jako když se zbavujeme odpadu z těla.

Mgr. Denisa Palečková, CSB

Přináší zcela nový pohled na intimitu a metody, jak tuto oblast využít pro zdraví, štěstí a osobní rozvoj. Díky svým kurzům, přednáškám a článkům pomohla od roku 2002 již několika tisícům lidí k radostnějšímu a naplněnému životu.
Je známá především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž. Je tvůrkyní centra masáží a osobního rozvoje Tantra Spa Prague. V současné době zavádí spolu s Richardem Vojíkem a Josephem Kramerem, PhD. do ČR novou profesi Sexological Bodywork z USA, s mimořádnými účinky v somatickém vzdělání i léčení.
 
www.denisapaleckova.cz

www.denisaarichard.cz

Potěšení a léčení můžete vyzkoušet V Tantra Spa.

Více o seminářích ZDE


Související články

Životní styl
Jaroslava Popelka o finančním plánování pro ženy: Jak převzít kontrolu nad svými penězi?

Jaroslava Popelka o finančním plánování pro ženy: Jak převzít kontrolu nad svými penězi?

Životní styl
KVIFF 2024: Průvodce programem, cenami vstupenek, doporučenými filmy a slavnými celebritami

KVIFF 2024: Průvodce programem, cenami vstupenek, doporučenými filmy a slavnými celebritami

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Cestování
Užijte si aktivní odpočinek na biofarmě. Sběr bylinek vás pohladí po duši

Užijte si aktivní odpočinek na biofarmě. Sběr bylinek vás pohladí po duši