Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Cestování

Cestujeme po Česku: Kam na výlet za roztomilými zvířátky?

Výlety za zvířátky mívají u dětí největší úspěch. Vyrazte za nimi do méně známých míst, která si pozornost rozhodně zaslouží.

Jana Bitalová | 24. 04. 2024

V České republice máme řadu zoologických zahrad, minizoo a dalších míst, kam můžete vyrazit na výlet za zvířátky. Mezi ně patří i následující tři: v Terezíně, Praze a Pardubicích.

Vojenský dvorek v Terezíně

Město Terezín, které leží nedaleko Litoměřic, je spojováno hlavně s historií vojenství v 18. století a druhou světovou válkou. Nicméně nabízí řadu možností, které se mohou stát cílem vašeho rodinného výletu. První z nich je na opravené části bastionu, které se říká Kavalír 2. Jde o malý statek s ovcemi, kozami, prasátkem Princeznou a králíky, přičemž si zvířátka lze pohladit.

Kromě toho je nedaleko také expozice, která se týká vojenského života, kde se lze podívat, jak vojáci bydleli, jak vypadala jejich kuchyně a další prostory. Muzeum La Grace zase nadchne nadšence do lodí, protože si tady prohlédnou podpalubí plachetnice z 18. století, a muzeum Nostalgie se zaměřuje na sbírání a vystavování předmětů z let 1945 až 1990.

Mohlo by se vám líbit

Cestujeme po Česku: Kutná Hora nabízí historické památky, umění, přírodu i vyžití pro děti. Je proto ideálním cílem pro výlet!

Kutná Hora je oblíbeným turistickým cílem, který láká historickými památkami, možnostmi pro zábavu i přírodou. Vyrazte i vy do města, které se kdysi málem stalo hlavním.
marianne.cz

Nepohladíte je, ale nadchnou vás

Za velmi zvláštními zvířátky se vydejte do pražského obchodního centra Arkády Pankrác, který je ve čtvrti Nusle. Právě tady totiž najdete medúzárium Svět Medúz, kde v osmatřiceti akváriích žije několik druhů těchto úchvatných tvorů, jako je například medúzka sladkovodní a čtyřhranka tichomořská. Přesvědčíte se, že medúzy mají různé tvary i barvy, a dozvíte se mnoho zajímavostí. Občerstvení je možné v bistru, které také není jen tak obyčejné. Děti si navíc namalují kosmonauta, medúzu nebo raketu a pak svůj obrázek uvidí v pohybu na interaktivní tabuli.

Ze špatných podmínek do Pohádky

Pardubická Pohádková zahrada má hned několik činností, mezi něž patří záchrana týraných a opuštěných zvířat, osvěta, programy pro veřejnost i školy atd. Ze zvířátek se tady setkáte s mývalem, poníkem, kozami, ovcemi, králíky a mnoha dalšími obyvateli statku. Děti si pohrají na hřišti a k dispozici je i drobné občerstvení. 

Mohlo by se vám líbit

Kam na výlet s dětmi i bez nich: Těchto pět míst v Česku vás bude bavit!

Inspirace na výlety není nikdy dost, proto jsme pro vás připravili pětici míst, která rozhodně stojí za návštěvu. Některá jsou vhodná spíše pro dospělé a větší děti, jiná potěší hlavně malé výletníky. Stačí si jen vybrat…
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Cestování
KVÍZ: Krása a rozmanitost české přírody. Vyzkoušejte, jak dobře ji znáte

KVÍZ: Krása a rozmanitost české přírody. Vyzkoušejte, jak dobře ji znáte

Cestování
Vídeň: Město hudby, kultury, historie a oslnivého koutku venkova

Vídeň: Město hudby, kultury, historie a oslnivého koutku venkova

Cestování
Cestujeme po Česku: Litoměřice jsou městem historie, piva i loutek

Cestujeme po Česku: Litoměřice jsou městem historie, piva i loutek

Cestování
Cestujeme po Česku: Litomyšl vás okouzlí svými zákoutími i atmosférou

Cestujeme po Česku: Litomyšl vás okouzlí svými zákoutími i atmosférou