Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dobrý nápad

KVÍZ: Poznáte luční květiny podle obrázku? Vyzkoušejte své znalosti!

Info ikona
Luční květiny.

Příroda se už zelená a pomalu nakvétá. Za pár týdnů budou louky poseté barevnými květy různých druhů rostlin. Znáte je? Vyzkoušejte náš kvíz a poznejte, jak na tom jste se znalostí lučního kvítí.

Jana Bitalová | 29. 03. 2024

Většina tuzemských luk je tzv. druhotnou vegetací, což znamená, že vznikly poté, co byly na daných místech odstraněny lesy. Jedná se přitom o člověkem udržovaná místa, která jsou buď pravidelně sekaná, nebo se využívají jako pastviny pro zvířata. Co se týká rostlin, pak mezi nejznámější luční květiny bezesporu patří zvonek rozkladitý, jetel luční a kopretina bílá

Zdraví z louky

Mnohé z lučních rostlin můžete využít pro posílení svého zdraví. Například třezalka tečkovaná, které se přezdívá čarovník, pomáhá proti stresu, úzkostem a potížím se spánkem. Pampeliška lékařská zase podporuje správné trávení a má pozitivní účinky na játra i ledviny, a hluchavka bílá podporuje léčbu při onemocnění dýchacích cest, protože usnadňuje vykašlávání.

Domácí louka

Luční kvítí má své kouzlo, a tak není zvláštní, že ho mnozí lidé pěstují na svých zahrádkách. Je to snadné, protože v obchodech seženete různé druhy osiv, které tvoří směsi semen lučních rostlin, jako je chrpa modrá, heřmánek pravý, měsíček lékařský a řada dalších. Jejich výsevem získáte nejen dokonalou okrasu, ale také několik druhů zdravých bylin, které můžete použít třeba na čaj. Kromě toho na svou zahradu přilákáte užitečné druhy hmyzu.

Mohlo by se vám líbit

Sezóna medvědího česneku je tady. Využijte jeho síly právě vy!

Medvědí česnek najdete v podrostu listnatých lesů. Vhodný je do salátů, na přípravu pesta i dalších lahodných receptů. Kromě jemné česnekové chuti přitom pokrmům dodá zdraví prospěšné látky a zapůsobí jako přírodní antibiotikum.
marianne.cz
Zdroj článku