Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

10 důvodů, proč máme radost, že je podzim konečně tady

Info ikona
Podzim

Ano, už není takové teplo, dříve se stmívá a máme pocit, že jsme stále unavenější, ale vězte, že podzim má i své světlé stránky. Co třeba barevné listí, posezení s přáteli u krbu, dýňové příchutě všude, kam se podíváte,... Vybrali jsme deset věcí, které na podzimu zkrátka milujeme. A věříme, že vy si je brzy zamilujete také.

Eliška Vrbová | 2. 10. 2017

1. Vyndáte podzimní boty ze skříně a ony stále vypadají dobře!

Tři slova: nové podzimní oblečení. Nemusíte předstírat, že jste v hlavě už dávno nevymýšlela podzimní outfity s věcmi, které buď už ve skříni máte, nebo si je chcete v nejbližší době pořídit. Je čas uklidit plavky a sandále a vytáhnout kabáty, šály, ponča a vysoké boty. A pak najednou zjistíte, jak vám to všechno chybělo a že zachumlat se do teplého svetru je skvělá věc.

2. Všude je všechno dýňové

Ať už je to polévka, latté ve Starbucks nebo koláč, dýňové příchutě se na podzim zkrátka nezbavíme. A vůbec nám to nevadí.

3. Vychází spoustu nových seriálů

Nejen zahraniční seriály, jako je Narcos, The Crown nebo Viktorie vydávají na podzim nové řady. I Česká televize vypustila do světa druhou řadu seriálů První republika a Soudce AK a také úplnou novinku Trapný padesátky.

4. Prodloužené víkendy díky státním svátkům

Díky naší historii máme v podzimním období hned tři státní svátky, tři příležitosti k volnému dni. Jeden už minul, jeden přichází na sobotu, ale jeden prodloužený víkend nás díky 17. listopadu ještě čeká. Už plánujete, jak ho strávíte?

5. Kaštany

Sbírat je můžete s dětmi, ale klidně i sama. Vytvoříte z nich spoustu různých dekorací a nebo je prostě můžete nosit jen tak v kapse pro štěstí.

6. Barevné listí

Stačí se projít v podzimním sluncem zalitém parku plném barevných stromů a dobití energie je zaručeno.

7. Sezení u krbu

Pokud máte krb, na podzim a v zimě máte vyhráno. Uvařte si hrnek čaje, vezměte si knížku nebo si pusťte nějaký z výše zmíněných seriálů a zkrátka relaxujte.

8. Nemusí se stále chodit ven jako v létě

V létě se při čase stráveném uvnitř cítíme trochu provinile, jako že nám utíká to krásné počasí venku. S tím je na podzim konec. Pokud je sychravo, zima, prší nebo dokonce sněží, nikdo nás ven nedostane a nemusíme to nijak omlouvat.

9. Měsíc

Ve dnech okolo podzimní rovnodennosti se měsíc může zdát větší a zbarvený do oranžova až červena.

10. Blíží se Vánoce...

K tomu asi netřeba nic dodávat. Někdo se na ně těší více, někdo méně, ale musíme si přiznat, že za necelé tři měsíce je tu máme jako na koni.