Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

10 míst, která musíte navštívit v New Yorku podle seriálu Sex ve městě

Chcete vědět, kde se natáčely nejslavnější scény seriálu Sex ve městě? Máme pro vás seznam deseti míst, kde se budete cítit jako Carrie Bradshaw a její kamarádky!

Eliška Vrbová | 5. 08. 2018

1. Magnolia Bakery

I přesto, že jméno této pekárny v seriálu nikdy přímo nezaznělo, stalo se Magnolia Bakery zřejmě tím vůbec nejpopulárnějším podnikem z celého seriálu. Místo se objevilo ve třetí sérii, kdy Miranda a Carrie sedí před pekárnou, jí cupcaky a Carrie zmiňuje svůj nový objev - Aidana. I takto krátký moment zapřičinil velký cupcakový boom a u Magnolia Bakery se začaly tvořit takové fronty, že dokonce museli najmout vyhazovače, který fronty usměrňoval. 

2. Gray's Papaya

Když Carrie v páté sérii vydává svoji první knihu, její vydavatelství společně se Samanthou jí uspořádají skvělou party, z níž se ale nakonec kvůli Jacku Bergerovi vyklube velké zklamání a Carrie přizná, že se cítí osaměle. Po takovém večírku, kdy jste středem pozornosti, může i pěkně vyhládnout, proto ji řidička vezme na oslavný hot dog právě do podniku Gray's Papaya na Upper West Side. Poté, co řidička obsluze řekne, že Carrie vydala knihu, dostanou hot dogy zadarmo a Carrie si říká: "Kdo potřebuje Bergera, když můžete mít skvělý hot dog za 70 centů, nebo dokonce zadarmo?!"

3. Jefferson Market Garden

Všichni jsme tak nějak tušili, že cynická Miranda asi nikdy nebude mít velkou bílou svatbu, proto když požádala Steva o ruku nad sklenicí piva, všechny zajímalo, kde se nakonec budou brát. Při sbírání rozsypaného nákupu na chodníku si všimne hezké zahrady, což je právě Jefferson Market Garden. Právě tam se Steve a Miranda nakonec vezmou. Zahrada se nachází ve Greenwich Village a kromě pondělí je každý den otevřená pro veřejnost.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

4. New York City Hall a New York Public Library

Když už jsme u svateb, pravý fanoušek by určitě neměl vynechat návštěvu míst, kde ve filmu (skoro) proběhla svatba Carrie a pana Božského. Původně se obrovská svatba v šatech od Vivienne Westwood měla konat ve veřejné knihovně přímo na 5. avenue v New Yorku. Nakonec si ale pan Božský Carrie vzal jednoduše na newyorské radnici a místo hostiny zašli se svými přáteli na brunch. Radnice je sice běžně pro veřejnost zavřená, denně se zde však pořádá několik prohlídek zdarma. 

5. Columbus Circle Fountain

Jestli chcete navštívit místo, kde se odehrává jedna z nejsmutnějších scén celého Sexu ve městě, vydejte se k Columbus Circle Fountain. Právě tam Aidan Carrie znovu přemlouvá, aby si ho vzala, přestože se před tím dohodli, že svatbu odloží. Carrie má na sobě bílé šaty, které by klidně mohly být svatební, a Aidan má ještě na několik dalších hodin zapůjčený oblek. Byla by to ideální chvíle pro svatbu, Carrie se ale vdávat nechce a Aidanovi dojde, že když si ho nechce vzít teď, nebude si ho chtít vzít nikdy. Fontánu najdete na okraji Central Parku.

6. The Loeb Boathouse

Když už budete u fontány, zamiřte přímo do Central Parku, kde se také natáčelo několik scén ze seriálu. Mezi nimi i ta z konce třetí série, kdy se Carrie setká s panem Božským poprvé od té doby, co se rozvedl s Natashou. Carrie se snaží řídit radou Mirandy, že ji za žádných okolností nesmí pan Božský políbit, tak by se totiž akorát dostala do obvyklých potíží. A tak udělá takový úhybný manévr, až oba spadnou do jezírka, u něhož se restaurace nachází.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

7. Onieal's

Podle jména vám tento podnik zřejmě nic neříká, ale co takový Scout? Ano, tvůrci seriálu nechtěli zbytečně stavět nové kulisy, a tak scénu otevření Stevova a Aidanova baru natočili přímo v jednom z podniků v SoHoOnieal's se nachází na Grand Street, přičemž fiktivní Scout filmaři umístili na vedlejší Mulberry Street. Také proto donese Carrie Aidanovi morušovník v květináči jako poděkování za to, že ji pozval a tím pádem odpustil. Překvapí ji ale, že ji nepozval Aidan, nýbrž Steve, a to kvůli tomu, aby se Miranda na otevírací party necítila sama.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

8. Hotel Plaza

Kolem Plaza hotelu Carrie prochází právě v momentě, kdy Božský s Natashou odjíždí ze svého zásnubního večírku. Pan Božský za Carrie přijde a ona mu řekne slavnou větu z filmu Takoví jsme byli. V seriálu Sex ve městě sice nejsou žádné záběry přímo z hotelu, i tak ale stojí za to jít se podívat alespoň do lobby. Hotel Plaza je navíc kousek od Columbus Circle, takže návštěvu těchto dvou míst můžete jednoduše spojit. 

9. Manolo Blahnik

Carrie sice měla několik velkých lásek, ale žádná love story nikdy nebyla větší než ta mezi ní a jejími botami, a zejména těmi od Manola Blahnika. Právě tento návrhář a jeho boty byly v seriálu zmíněny nesčetněkrát. Carrie si boty od Manola kupovala častěji než cokoliv jiného, přestože se cena za jeden pár někdy vyšplhala až k 600 dolarům. I kdybyste si takové boty při návštěvě New Yorku koupit nechtěla, stojí za to se alespoň projít okolo tohoto velmi luxusního butiku. Obchod najdete mezi pátou a šestou avenue.

10. 66 Perry Street

V seriálu se několikrát dozvíme, že Carrie bydlí na adrese 245 73rd Street na Upper East Side. Každý, kdo na tuto adresu někdy zavítal, však ví, že tam žádné domy s nám tolik známým vstupním schodištěm nejsou. Všechny scény, kdy Carrie přichází nebo odchází ze svého bytu, se totiž točily na 66 Perry Street ve West Village, kde to skutečně vypadá jako v místě, kde Carrie Bradshaw bydlí. Pokud se rozhodnete toto slavné místo navštívit, mějte na paměti, že v domech skutečně někdo bydlí. Vyfotit si rychlou fotku je v pořádku, ale dlouho se kolem schodů potulovat či si na ně dokonce sedat by mohlo nájemníky až příliš rušit. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Související články

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvi čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvi čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Zábava
Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi