Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

13 knížek na dlouhé zimní večery

...protože tipů na dobré čtení není nikdy dost.

Vánoce jsou za námi a dlouhá lezavá zima před námi. V tomto období není nic lepšího než si uvařit čaj a vlézt si s knížkou pod deku (nejlépe u otevřeného krbu někde v horské chatě… ale zpět do reality…) Knihkupectví jsou plná strhujících příběhů a pro knihomoly je to ráj na zemi. Pokud si ale nevíte rady, který je pro vás ten pravý, připravili jsme několik tipů na knížky, které přečtete jedním dechem.

Nevíme jak vy, ale v zimě nejčastěji saháme po napínavých příbězích, kvůli kterým se pak bojíme jít v noci i na záchod. Mistrem detektivky je Jo Nesbø, z jeho Sněhuláka vám jistojistě poleze mráz po zádech. A pokud máte celou sérii s detektivem Harrym Holem už přelouskanou, sáhněte po dalším populárním severském spisovateli – Larsovi Keplerovi. I pro milovníky českých autorů máme pár povedených tipů. Dlouhé zimní večery vám pomůže zkrátit Radka Třeštíková nebo Patrik Hartl a u Poslední Aristokratky od Evžena Bočka se pobavíte a odpočinete si.

To není zdaleka vše. V naší galerii najdete další tipy, kde nechybí ani pořádná romantika, a když vám u čtení vyhládne, můžete si z nové veganské kuchařky připravit něco na zub.

Knižní tipy