Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

19 knižních novinek, které vám zpříjemní letní dovolenou

Info ikona
Knihy

Zkrátí vám chvíli při čekání na letišti, pobaví vás na lehátku a pomůžou ve chvíli, kdy kvůli horku nemůžete spát. Řeč je o knihách! Vybrali jsme pro vás devatenáct knižních titulů, které vyšly letos v létě a aspirují na bestsellery.

K létu neodmyslitelně patří románové knihy a beletrie. Pokud je vám tento typ literatury blízký, pak vsaďte na knihu Italské léto, která mapuje nejen krásy Itálie, ale také napjatý vztah mezi matkou, dcerou a vnučkou. Radost jistě uděláme také milovníkům ságy Panský dvůr od Anne Jacobsové, neboť na začátku července vyšlo další pokračování s názvem Bouře. Do historie vás taktéž zavede kniha Byt nad Seinou od Kelly Bowenové. Naopak svědectví o současném životě v Japonsku vám poskytne titul Kaligrafie zlomu z nakladatelství Host.

Knižní novinky na léto

Patříte k lidem, kteří dávají přednost detektivkám a thrillerům? V tomto ohledu vás nezklame královna detektivky Agatha Christie s povídkovou knihou Letní záhady – napětí pod žhavým sluncem. Na své si přijdou také milovníci současných autorů, neboť pultům knihkupectví právě kralují tituly jako Říkejte mi Win od Harlana Cobena nebo Dvojník od Briana Freemana.

Věříme, že v létě si najdete čas také na sebevzdělávací literaturu. Za přečtení rozhodně stojí dvě novinky z nakladatelství Jan Melvil Publishing, tedy Čtyři tisíce týdnů a Ještě to promysli. Pokud víte, že váš zdravý životní styl má ještě mnoho mezer, pak doporučujeme přečíst knihu Mysl, tělo, zázrak. Nejen v letních měsících přijde vhod, když člověk ovládá cizí jazyk. Pomocnou ruku vám v tomto ohledu podá kniha 140+24 úkolů pro zábavné učení cizích jazyků, která nabízí nevšední tipy pro všechny, kteří se chtějí přirozeným způsobem zdokonalit v jakékoliv řeči.

Zdroj: autorský text